Klesající Index Cen Potravin Se Změní Kiwi Dolar Slabý

 

Novozélandský dolar se stal slabý, protože Čína je neuspokojivé makroekonomické údaje. Kromě toho ekonomické údaje z Nového Zélandu publikoval přes noc nebylo působivé, i když to zlepšila ve srovnání s předchozími cykly podávání zpráv. Na NZD/USD pár obchodů na 0.6835 v době psaní tohoto článku, mírně dolů z 0.6847 zaznamenané dříve v den.

 

Domácí ekonomická data a Čína zpomalit straší Kiwi dolar

Statistiky Nového Zélandu uvedla, že ceny potravin poklesly o 0,2% v prosinci, po 0,6% poklesu v listopadu. Na sezónně očištěném vyjádření, ceny potravin ve skutečnosti vzrostl o 0,5%.

Nový Zéland Institut pro Ekonomický Výzkum zveřejnila své Čtvrtletní konjunkturálního Průzkumu za poslední čtvrtletí roku 2018, ukazuje "čistá 18% společností očekává obecné ekonomické podmínky zhoršovat v nadcházejících měsících." Nicméně, to byl lepší výsledek než v posledních třech měsících, když se 28% firem očekává zhoršení.

Největším obchodním partnerem Nového Zélandu, Číně, oznámila, že její vývoz klesl o 4,4%, v prosinci, jeho největší měsíční pokles za dva roky, zatímco jeho dovoz se snížil o 7,6%, nejvýraznější pokles od července 2016. Nicméně, Čína vykázala svou největší obchodní přebytek se Spojenými Státy v roce 2018, což by mohlo dále posílit US-Čína obchodní války.

Zpomalení číny je pociťován po celém světě, s poklesem prodeje zboží, od chytrých telefonů do automobilů. Zejména, Apple vydal vzácné varování zisk před dvěma týdny. Obavy o zpomalení globálního hospodářského růstu vedly k tomu, riziko-odmítavý způsob myšlení na akciových trzích.

Zpomalení svět je druhá největší ekonomika je pociťován v Nový Zéland. Ve třetím čtvrtletí hospodářský růst v Nový Zéland odmítl jeho nejpomalejším tempem za téměř pět let. Hrubý domácí produkt (HDP) rostl o 0,3% v září 2018 čtvrtletí, dolů z 1% v předchozím čtvrtletí, Statistiky NZ řekl. Že kolíčky roční tempo růstu na 2,6%. Většina ekonomů očekává, že čtvrtletní růst dosáhnout 0,5%. Reserve Bank of New Zealand (RBNZ) prognózy růstu HDP o 0,7%.

Růst byl nejnižší sazba čtvrtletní růst od prosince 2013. S výrobou a zemědělství s hit, centrální banka se očekává oznámit sazeb v následujících měsících.

ANZ řekl, že posledních údajů se výrazně zvýšil rizika zpomalení RBNZ je prognóza růstu HDP k pohonu na 3,4% v roce 2019, a dodal, že centrální banka nemusí být optimistický, že hospodářství má dostatečný impuls, jež mají tlačit nahoru inflaci efektivně.

O snížení sazeb, ANZ bank, řekl, že očekává 0,25% snížení Oficiální Hotovostní Sazby (OCR) v listopadu 2019, přičemž podobné snížení v roce 2020, přičemž OCR na 1,0%.

ANZ je hlavní ekonom Sharon Zollner řekl: "S nevýhodou rizika hromadí, jsme rádi, že se na skok do řezu straně plotu."

Proto, základy prospěch novozélandského dolaru klesá proti dolar v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, NZD/USD pár se snaží kříž nad 0.6845 úrovně. Navíc, stochastický oscilátor je klesající směrem k medvědí zóně. Jako výsledek, očekáváme, že měnový pár zůstane makléřského v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: