Norská Koruna Posiluje Na Zvýšení Sazeb Tím, Že Norges Bank

 

Dolar propadla proti norské koruně po Norsku centrální banky (Norges Bank) zvýšila referenční úrokové sazby na zasedání měnové politiky, které se konalo včera, v souladu s jeho předchozí vedení. Důležitější je, že Norges Bank naznačil možnost více sazeb v letošním roce, především díky lepšímu než očekávanému růstu a inflace kolísá v blízkosti zamýšlené úrovni. Od vysoce 8.7016, USD/NOK pár klesla na minimum 8.5349 v posledních 24 hodinách.

Po ponechání sazeb beze změny v Květnu centrální banky je Výkonná Rada oznámila, měřítko zvýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů na 1,25%. Zejména, Norges bank uskutečnila 25 bazických bodů zvýšení úrokových sazeb v Březnu 2019 stejně. V září 2018, centrální banka oznámila zvýšení sazeb poprvé od roku 2011.

Norges Bank Guvernér Oystein Olsen dal následující důvod pro zvýšení sazeb: "Naše aktuální hodnocení perspektivy a bilance rizik naznačuje, že úrokové sazby budou s největší pravděpodobností být dále zvýšena v průběhu roku 2019."

Centrální banka také se domníval, že obchodní napětí jsou hlavním důvodem pro nejistotu.

Bance dodal, "Nejistota spojená s dopady měnové politiky naznačuje, opatrný přístup k úrokové sazbě nastavení".

Centrální banka také poskytovala své úrokové sazby výhled, který signalizuje rychlejší, než se očekávalo zvýšení sazeb v roce 2019, než se předpokládalo v Březnu. Banka však neočekává žádnou změnu v politice kurzu po ukončení tohoto roku. Centrální banka očekává oživení norské ekonomiky mírně robustní v roce 2020, než se předpokládalo dříve, a inflace, aby zůstali blízko k požadované úrovni.

O rozhodnutí centrální banky, aby provedly další zvyšování sazeb v roce 2019, Danske Bank analytici řekl: "zpráva je jasně jestřábí jako silné domácí podnikání cyklu naznačuje další před-načítání utahování měnové politiky navzdory zvýšené mezinárodní nejistoty na současnost."

Na základě kurzu, analytici také očekávají, že 70% až 80% šanci na zvýšení sazeb v září 2019 a o 70% pravděpodobnost, že další zvýšení sazeb v roce 2020.

Na 12. června, Mezinárodního Měnového Fondu (MMF) uvedl, že norská ekonomika rostla 2.20% v roce 2018. Fond očekává, že růst ekonomiky na 2,5% v roce 2019 a 2,1% v roce 2020. Jádrová inflace je v současné době na úrovni 2,25%, nad centrální banka cílovou úroveň 2%.

Na rozdíl od Federálního Rezervního systému a Evropské Centrální Banky, který naznačil pravděpodobné, měnové uvolňování kvůli obavám o globální ekonomické zpomalení, Norges Bank naráží na politiku utahování. Jako zvyšování sazeb obvykle přilákání investic příliv, další posílení norské koruny lze očekávat.

Historický cenový graf naznačuje, že USD/NOK pár klesá poté, co čelí odporu na 8.7450. Měnový pár se obchoduje pod svůj 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho indikátoru stochastic je v medvědí oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru zůstane makléřského v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: