Eurozóna Důvěra Investorů Roste, Recese Strach Mizí

 

Euro, dolar se obchoduje v úzkém rozpětí vůči jenu i přes nečekané zvýšení německého vývozu v říjnu a silný růst podnikatelské důvěry Sentix v prosinci. Pozitivní 3. Čtvrtletí HDP růst dat z Japonska povoleno jen držet své pevnosti. V posledních 24 hodinách, EUR/JPY páru obchoduje mezi 120.05 a 120.17 úrovně.

Ve třetím čtvrtletí Japonská ekonomika rostla rychlejším tempem, než dříve oznámeno, především v důsledku silné domácí poptávky a zvýšení podnikové výdaje negoval, že negativní dopad na pokles vývozu a globální obchod nejistoty.

HDP vzrostl na roční 1,8% v září čtvrtletí, lepší než počáteční čtení o 0,2% roční růst, podle údajů zveřejněných v Asijské zasedání Kabinetu. Silný růst razítkem čtvrté po sobě jdoucí čtvrtletí hospodářského rozvoje a také překonal ekonomů počasí pro 0,7% nárůst.

Na q-o-q základ, ekonomika rostla o 0,4% ve 3Q roku 2019, ve srovnání s 0,1% prognóza růstu v předběžném čtení. Ekonomové očekávali třetí čtvrtletí HDP o 0,2%.

Nicméně, do budoucna, analytici se domnívají, že ekonomika nebude schopna udržet růst zaznamenal ve 3Q roku 2019. Marcel Thieliant, senior Japonsko ekonom Capital Economics, řekl: "Zatímco Japonská ekonomika rozšířila rychleji dopředu. října prodeje zvýšení daní, než se původně předpokládalo, výstup je nastaven na psychiatra v roce 2020."

V poznámce pro klienty, analytici poukázal na to, nebytových investice jako hlavní důvod pro neočekávané ekonomické expanze. Thieliant napsal: "hlavním důvodem revize bylo to, že non-investice do rezidenčních nemovitostí vzrostly o 1,8% na čtvrtletí místo předběžný odhad 0,9%."

V Evropské seance, Destatis uvedl, že německý obchodní přebytek se zvýšil na €20.60 $ v říjnu, od €19.20 miliardy v předchozím měsíci. Ekonomové očekávali německý obchodní přebytek se pokles na 19 miliard eur za vykazované období. Vývozy vzrostly o 1,2% m-o-m základ v říjnu, v rozporu očekávání na pokles o 0,3%. V září vzrostl vývoz o 1,5%. Mezitím, dovoz zůstaly od září, kdy rostla o 1,2%. Ekonomové očekávali 0,1% pokles.

Na y-o-y základ, růst vývozu zpomalil na 1,9% v říjnu, od 4,6% v předchozím měsíci. Ve stejné době, dovoz klesl o 0,6%, oproti 2,2% nárůst v předchozím měsíci. Obdobně, přebytek obchodní bilance se zvýšil na €21.50 $ v říjnu, od €18.70 $ ve stejném období v roce 2018.

Další zpráva z Destatis je uvedeno, že mzdové náklady se zvýšily o 0,9% v 3Q roku 2019, zvýšení meziroční růst na 3,1%.

Zprávy zveřejněné behaviorální výzkum institutu Sentix uvedl, že Eurozóna důvěra investorů vzrostla za druhý měsíc po sobě dosáhnout na nejvyšší úroveň od Května 2019. Co je důležitější, obchodní očekávání dosáhl své nejsilnější úrovně za poslední dva roky, což naznačuje ústup z recese obavy.

Na Sentix index podnikatelské důvěry vzrostl 5.20 bodů 0,70 v prosinci. Ekonomové prognóza na obrázku pokles -5.3, z -4.50 v listopadu.

Index očekávání vzrostl i pro druhý po sobě jdoucí měsíc, dosáhne 2,5, od -3.5. To byl nejvyšší hodnoty od Března roku 2018. Podobně, současná situace index také se dále zvýšil až na -1, což je nejvyšší úroveň od července.

Následující prohlášení spolu Sentix index čtení. "Druhé zlepšení v řadě, může být bráno jako náznak toho, že strašidlo recese byla rozptýlena v Eurozóně. Stále více a více investoři jsou přesvědčeni, že to nejhorší je za námi pro ekonomiku v Eurozóně a že impulsy z centrální banky a politici budou stimulovat ekonomiku v příštích měsících."

Silné Eurozóny ekonomické údaje a slabý výhled pro Japonskou ekonomiku, a to navzdory silné 3. čtvrtletí růst HDP, se očekává, že se obrátit na EUR/JPY pár optimistický v krátkodobém horizontu.

Technicky, historický cenový graf naznačuje, že EUR/JPY páru dostává silnou podporu na 119.95. Další hlavní rezistence se nachází na 120.79. Klouzavý průměr oscilátoru roste s pozitivní čtení. Proto můžeme očekávat na měnovém páru se obrátit býčí v příštích dnech.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: