HSBC Beats 2Q18 Zisk Odhady, Náklady šplhají Nahoru

 

Evropa je největší banka podle aktiv, HSBC Holdings plc (NYSE: HSBC) hlášeny lepší než očekávané 2018 fiskální výsledky za druhé čtvrtletí. Bankovní gigant také oznámila první pololetí zisk před zdaněním, který překonal odhady analytiků. Nicméně, prudký nárůst nákladů se obrátil medvědí sentiment na skladě. Kromě toho HSBC je ještě, aby dokončila dohodu s americkým ministerstvem Spravedlnosti, aby případ uzavřít, týkající se neetického prodeje cenných papírů zajištěných hypotékami. Proto, jak je uvedeno níže, akcie se očekává, že zůstane makléřského v krátkodobém horizontu. HSBC uzavřel pondělní obchodní seanci na $46.42.

The London-based banka oznámila, fiskální rok 2018 tržby za druhé čtvrtletí ve výši $13.30 miliard, a to až 6%, od $12.70 $ ve stejném období loňského roku. Globální podniky především přispět ke zvýšení příjmů, částečně kompenzovat pokles příjmů v Korporátní Centrum a Globální Soukromé Bankovnictví divize. Čisté úrokové výnosy se zvýšily o 9% na $7,64 miliard v posledních čtvrtletí.

Pro druhé čtvrtletí banka vykázala zisk $4.09$, ve srovnání se ziskem $3.87 $ ve stejném období loňského roku. Zisk před zdaněním, na očištěné bázi, je $6.10 $ v 2Q18, a to až 13,2% z minulého roku a mírně vyšší než odhady analytiků.

Upravené celkové provozní náklady se zvýšily o 9,5% y-o-y $8.10 miliard. To odráží nárůst investic pro programy vztahující se k podnikání zlepšení.

 

Segment moudrý:

Retailové Bankovnictví a Správy Majetku – zisk Před zdaněním byl $1.70$, což představuje nárůst o 6,3% y-o-y.

Komerční Bankovnictví – segment hlášeny zisk před zdaněním ve výši 2 miliard$, a to až 25% z minulého roku.

Globální Bankovnictví a Trhy – zisk Před zdaněním se zvýšil o 11,1% na 2 miliardy dolarů v 2. Čtvrtletí roku 2018.

Globální Soukromé Bankovnictví – zisk před zdaněním se snížil o 3,8% na $76 milionů. Zvýšení výdaje způsobily pokles zisku.

Firemní Centrum – zisk Před zdaněním byl 170 milionů dolarů v 2Q18, dolů 15.5% z předchozího roku.

 

Za první polovinu fiskálního roku 2018, banka vykázala příjmy ve výši $27.29 miliard, a to až o 4% y-o-y základ a větší, než Thomson Reuters odhady $27.63 miliard. Zisk za první polovinu roku 2018 byly $10.70$, a to až o 4,8% z minulého roku.

Provozní náklady se zvýšily na $17.50 $ v 1. POLOLETÍ roku 2018, od $16.4 v odpovídajícím období roku 2017. Většina z HSBC je zisk generován z NÁS byl kompenzován 765 milionů dolarů nabídky ze strany bank k vypořádání poplatky související s neetický prodej cenných papírů krytých hypotékou, které vyústily ve finanční krizi v roce 2008. HSBC má objasnit, že konečné řešení zatím nebylo rozhodnuto a není žádná záruka, že ministerstvo Spravedlnosti bude s návrhem souhlasit. To je důvodem k obavám investorů.

CEO John Flint uvedl, že banka plánuje utratit dalších 15 miliard dolarů na $17 miliard paliva růst a inovaci technologií. Částky budou vynaloženy v letech 2018 a 2020. To by mělo za následek další zvýšení nákladů "low-to-mid-jednociferné procento každý rok až do konce roku 2020."

Banka odkoupila $1 miliarda v hodnotě kmenových akcií k 30. červnu za 2 miliardy dolarů zpětného odkupu akcií program. HSBC také opustil dividendy beze změny na 10 centů na akcii, a to navzdory čelí nárůstu nákladů. Zvýšení výdaje způsobily pokles zisku v prvním čtvrtletí. Proto provozní náklady jsou pozorně sledovány investory. Jako banka uvedla, že náklady by další růst v nadcházejících čtvrtletích v důsledku provádění jeho plánu dlouhodobého růstu, akcie se očekává, že zůstane slabý.

Akcie má zlomené 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, indikátor MACD se pohybuje v medvědí oblasti. Další hlavní podpora se předpokládá pouze u 42 úrovní. Proto očekáváme, že klesající trend bude pokračovat i v týdnu před sebou.

Investice do opce, doufáme, že získat z medvědí pohled na skladě. Můžeme si zakoupit možnost pouze tehdy, pokud se akcie obchoduje poblíž 46 dolarů do akciového trhu. Kromě toho jsme raději možnost smlouvy zůstávají aktivní po dobu jednoho týdne.

Disclaimer: obchodování analýzy nabízené zde je naše stanovisko. Není k dispozici jako obchodní poradenství, pouze údaj o své obchodní plán. Nemůžeme zaručit úspěch a povzbuzujeme obchodníci začlenit silný money management strategie k omezení ztrát. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: