Citigroup Vzestupnou jako Energetického Portfolia, Riziko Klesá

 
Po Fed zvýšení úrokových sazeb v prosinci 2015, bankovní kolos Citigroup (NYSE:C) ztratil více než 30,1% jeho hodnoty akcií hit nové roční minimum $34.52 v únoru 2016. Ve skutečnosti, Citigrop je nejhorší umělec v bankovním sektoru.

Za prvé, investoři se obávají o úvěry poskytnuté Citigroup ropy a ropných produktů společnosti. Je třeba poznamenat, že Citgroup není jediná banka, která je vystavena energii, tržní riziko. Nicméně, jiné banky mají jasně stanoví podrobnosti týkající se celkové částky vyčleněno pro ztráty vztahující se k energetické půjčky. Citigroup má pouze vydal prohlášení, které říká, že to vyčlenila 300 milionů dolarů, ve čtvrtém čtvrtletí roku 2015, pro energetické úvěr související ztráty. Banka nesdělila celkovou částku zrušil tak daleko. Citigroup má energie úvěrového portfolia o $21,2 miliard. Banka uvedla, že bude trpět, stejně jako $600 milionů ztráty v první polovině roku 2016, pokud se cena ropy zůstává pod $30 za barel. To vyvolalo obavy mezi investory společenství.

Za druhé, na trhu obavy o globální recese. Konečně 8. Března, 2016, John Gerspach, finanční ŘEDITEL Citigroup, uvedl, že první čtvrtletí zisk by neměl být povzbudivé. Prohlášení i nadále vyvíjet tlak na ceny akcií Citigroup.

Nicméně, věci se změnily do značné míry v posledních několika týdnech. Odrazit v ceny ropy výrazně snížila možnost obrovských ztrát v energetické úvěrové portfolio Citigroup. Tak daleko, jako recese obavy jsou obavy, je třeba poznamenat, že statisticky americká ekonomika rostla o 0,7% v loňském roce. Tak, recese, obavy jsou neopodstatněné. Navíc, nezaměstnanost čísla jsou velmi nízká a růst počtu pracovních míst působivý vzhled. Trvanlivé zboží, aby údaje za leden hit 10-měsíční maximum. USA, Fed úředníci mají jasně uvedeno, že existuje pouze zanedbatelné riziko recese.

Pro fiskální rok 2015, banky vykázala čistý příjem $17.24 miliard nebo $5.40 na akcii. Ještě, Citigroup čtvrtletní dividenda je jen 0,05 dolaru na akcii. Cena akcií zůstává přibližně 35% nižší než účetní hodnota. To znamená, zdravý rozum velí, že Citigroup by buď zvýšit dividendu nebo oznámit podíl re-nákup programu. Předtím, než oznámila zvýšení dividendy nebo zpětného odkupu akcií, by banky měly předkládat výroční kapitálové plány pro schválení regulačními orgány. Citigroup se očekává, čelit jakýkoliv problém s tím. Tedy, v zásadě, obchodník, můžete očekávat, že akcie Citigroup růst v nadcházejících týdnech.

Technicky vzato, graf Citigroup ukazuje podpůrné základny na 40 úrovní. Hlavní linie MACD indikátor je nejen trendy směrem nahoru, ale také nad signální linku. Hlavní linie indikátor MACD je nad nulovou linii označující pozitivní bias.

Uptrend může najít dočasné zastavení na 48.50 úrovní, kde hlavní odpor existuje. Tak, nákup call opce smlouva by být lepší volbou pro binární možnosti obchodník. V polovině dubna datum vypršení a realizační cenou o $45 by odůvodnila obchod.

Nejnovější články: