Euro se Vrhá Na Oznámení Opatření na podporu Likvidity Od ECB

 

Euro včera propadla na téměř 2-leté minimum vůči americkému dolaru poté, co Evropská Centrální Banka zdobené eurozóny hospodářský růst outlook, opustil svou referenční úrokové sazby beze změny a zahájila nové kolo uvolňování opatření na pozadí zpomalení hospodářské dynamiky. Holubičí komentáře ze strany Evropské Centrální Banky Guvernér také hrál svou roli v euro pád včera. EUR/USD měnový pár klesl na 1.1175 – úroveň vidět v červnu 2017 - od vysoce 1.1320. Páru bylo obchodování na 1.1197 v době psaní tohoto článku.

 

Nečekané opatření v oblasti likvidity oslabit euro

Dříve včera, Evropský statistický úřad Eurostat oznámil, že ekonomika Eurozóny rozšířil o 0,2% v posledním čtvrtletí roku 2018, v souladu s očekáváním analytiků. Ve třetím čtvrtletí roku 2018 eurozóny vzrostl HDP o 0,2%. Nicméně údaje o HDP měl malý dopad na Euro, které zůstává rozsah vázán proti dolar.

Měnový pár prudce poklesl poté, co ECB zveřejnila rozhodnutí o měnové politice, které byly primárně holubičí. Po politické zasedání ve Frankfurtu nad mohanem, Správní Rada, v čele s Mariem Draghim, vlevo benchmarkové úrokové sazby beze změny. V současné době, hlavní refi (refinanční) sazba je na rekordně nízké úrovni 0%, zatímco sazba z vkladů je v -0.40%. Mezní zápůjční sazba na 0,25% procenta. Kromě toho banka řekl, že by nasadit novou řadu dlouhodobé cílené refinanční operace, nebo TLTRO-III, začátek v září 2019 a končící v Březnu 2021, všechny s dobou splatnosti dvou let. Zároveň přináší řeči, Prezident ECB Mario Draghi za předpokladu, že tyto inflační výhled:

  • ECB vidí 2019 inflace na 1,2% vs 1.6% viděl v prosinci.
  • ECB vidí 2020 inflace na 1,5% vs 1.7% viděl v prosinci.
  • ECB vidí 2021 inflace na 1,6% versus 1.8% viděl v prosinci.

Investoři a analytici neočekávali žádnou změnu sazeb. Nicméně, nečekané oznámení týkající se operací TLTRO-III intenzivnější euro-dolarový výprodej.

V USA, Ministerstvo Práce oznámilo pokles v počtu Američanů, tvrdí, že dávky v nezaměstnanosti. Za týden končící 2. Března, počet původních žádostí o státní podporu v nezaměstnanosti klesl o 3000 na sezónně očištěné 223,000. Ekonomové dotazovaní agenturou Reuters odhadli, že tvrdí, že zůstane beze změny na 225.000 v předchozím týdnu. Povzbuzující USA počáteční nezaměstnaných nároky údajů vykazovaných ministerstvem Práce zajištěna žádné oživení v páru EUR/USD. Non-farm payrolls zpráva bude vydána později dnes a celkový sentiment investorů je pravděpodobné, že vliv na budoucí vývoj měnového páru.

Technicky vzato, pár EUR/USD je schopen zůstat nad úrovní 1.1350. Další hlavní podpora je v 1.1035. Oscilátoru z klouzavý průměr indikátoru je také v záporné oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru zůstane makléřského v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: