JNJ Rally na 30 Miliard dolarů Akvizici společnosti Actelion

 
Prezident USA Donald Trump je volání za nižší ceny drog výzvy na odprodej farmaceutických zásob v polovině Března. Od té doby se cena akcií spotřebitelské, farmaceutické a zdravotnické zařízení společnosti Johnson & Johnson (NYSE: JNJ) ztratil asi 3% na rekordní minimum $124.02 minulý týden. Nicméně, na základě skutečnosti uvedené níže, očekáváme oživení v akcií JNJ.

Minulou středu, v průběhu každoroční valné hromady Švýcarska biotechnologická firma Actelion (SIX: ATLN), akcionáři hlasovali pro 30 miliard dolarů akvizici společnosti JNJ. Akcionáři také schválili vyčlenění Actelion je výzkum a vývoj jednotky do samostatné společnosti (Idorsia). Spinoff je součástí akvizice dohoda podepsaná JNJ v únoru. JNJ uvedl, že je na cestě k dokončení akvizice ve druhém čtvrtletí roku 2017.

Kromě toho, JNJ bude mít podíl ve výši 16% v spin-out, s právy zvýšit podíl na 32%. Po akvizici, Actelion by si vyřazeny a spinoff společností Idorsia by být uvedeny samostatně.

US-založené JNJ oznámila, že úspěšně koupil 73.25% hlasovacích práv, v průběhu nabídkového období, které skončilo minulý týden. JNJ zaplatil 280 dolarů za akcii, což znamená prémii ve výši 23% za obchodované cenu v den, kdy dohoda o akvizici byla podepsána. Společnost také uvedla, že by koupit zbytek akcií dříve než v polovině dubna.

Zejména v prosinci, francouzská firma Sanofi učinil pokus získat Actelion. Nicméně, to se nepodařilo. Akvizice by umožnila JNJ mít přístup k lékům pro léčbu plicní arteriální hypertenze, vzácné onemocnění. JNJ má tržní kapitalizaci zhruba 309 miliard dolarů, zatímco Actelion má tržní kapitalizaci ve výši asi 28 miliard eur.

Společnost zvýšila dividendový výplatní 54 po sobě jdoucích let. Dividendy zvýšit nezastavil společnosti účtování zvýšení provozní zisk o 33 po sobě jdoucích let. Takže, investoři očekávají další dividendy zvýšení v dubnu. Další důležitý bod k poznámce je, JNJ má hotovostní rezervy ve výši $41,9 miliardy kč. Takže, $30 miliard akvizici by nebylo na škodu je příliš mnoho. JNJ čistý dluh (závazky celkem-čistá hotovost-pohledávky) ve výši 17,2 miliardy rovná se pouze jeden rok je zisk.

Akvizice je také zisk přírůstek. Za předpokladu, že vše půjde dobře a transakce dostane dokončena v 2Q17, celkové příjmy JNJ se očekává nárůst o 6,7% y-o-y $, což tvoří 75,7 miliardy. JNJ je také očekává, že po zisku z $7.10 na akcii. Odhady zahrnují tržby ve výši 1,3 miliardy a zisk $0,07 dolaru na akcii z Actelion.

Cena graf ukazuje, že zásoby prolomil klesající trend line a je momentálně konsoliduje v 124.80. Další menší odpor je na 126.30. Nákupní podpora je rovněž potvrzují rostoucí money flow index čtení. Takže, existuje vyšší pravděpodobnost, že vzestupný trend na akciovém JNJ.

Využít předpokládaného vzestupu, obchodník může investovat do vysoké nebo vyšší možnost smlouvu, která vyprší na nebo kolem 19. dubna. Obchod může být otevřen, když se akcie obchoduje poblíž $124.30 do akciového trhu.

Nejnovější články: