Koruna Se Obrátit Volatilní Na Dvě Významné Události Tento Týden

 

Švédská koruna zaznamenala nejslabší úroveň minulý týden, jak se neviděl od doby finanční krize v roce 2008, nevýkonný, jeho G10 vrstevníky a zvyšuje složitost problémů, kterým čelí centrální banka země, která je obvykle holubičí. Měna klesla na 9.1970 proti americkému dolaru v době, kdy do země míří k historické volby, které je velmi očekávaný proměnit zemi je politickou krajinu vzhůru nohama. Pokles byl podporovaný, v části, slabé maloobchodní údaje o prodeji. Zatímco koruna je 8% za rok, země je regionálním protějškem, Norsko, viděl své měny koruna ocenit o 0,9% pro rok 2018. Švédská koruna, která je jedním z top deseti měnách tím, že objem obchodů zaostal i čínský yuan – hit otázkách obchodu s USA a britská Libra, která je pod tlakem kvůli Brexit nejistoty.

 

Blížící se volby a centrální banka setkání

Švédská centrální banka Riksbank, je naplánováno setkání na 6. září se rozhodne o směřování země měnové politiky. Tak daleko, že upustila od zvyšování úrokových sazeb, jak to chce inflace firmě poblíž svého 2% cíle. I když v současné době nad cíl Centrální Banky naznačil, že bude zvyšování sazeb v roce 2019.

Je třeba připomenout, že Riksbank snížila svou referenční úrokovou repo sazbu pod nulu v únoru 2015 jako opatření proti riziku pádu do deflační cyklus. Mnoho investorů, kteří očekávali, že Riksbank, aby je následovaly s Evropskou Centrální Bankou a zvýšit úrokové sazby v letošním roce, zůstali zklamáni.

Globální obchodní napětí také přinutil odložit úrokových sazeb rozhodnutí. Švédsko je na exportu závislé ekonomiky a vývozu přispívají téměř 45% HDP. Jako výsledek, v zemi je zranitelný vůči USA-Čína a USA-EU konfliktů.

Další problém, kterým čelí koruna je národní volby, které jsou plánovány na září 9. Ty by mohly znamenat konec desetiletí dominance Sociální Demokraté, pokud vyhrají s pouze přibližně 20% hlasů, jako průzkumy veřejného mínění počasí.

Politický scénář, ve Švédsku je stanovena takto – země má tři hlavní aliance: Levá Strana, Strana Zelených a Sociální Demokraté, kteří patří do levicové koalice; Umírněná Strana, Strana Středu, Liberálů a Křesťanských Demokratů, kteří jsou součástí "Aliance", a Švédsko Demokratů, kteří stojí sám. Žádná ze skupin, které mají většinu, nicméně levicové koalice dominuje Parlament s 148 míst. Aliance má 129 křesel, zatímco švédští Demokraté (SD), 72 sedadel.

Krajně pravicové strany (SD), které se očekává, že získat důležitost, vleky linie anti-imigrační, když volá po referendu, podobně jako na UK, opustit EU.

Anders Eklof, měnový stratég na Swedbank AB ve Stockholmu, upozorní na tuto skutečnost při výčtu důvodů, že koruna je slabost. On řekl, "Na vrcholu všech, které máme švédských všeobecných volbách, které nejen zahraniční investoři viděli jako riziková událost s italskými volbami, BRITÁNIE, Brexit hlasování a volební Trumf v čerstvé paměti."

Carl Hammer, vedoucí makro a FICC výzkumu na SEB Skupina se domnívá, že koruna může dále pokles o 1% v případě, že Švédsko Demokratů vyhrát většinu křesel v průzkumech veřejného mínění. Jeho názor sdílí i Petr Krpata, ING měnový stratég, který očekává, že koruna dále klesat v letošním roce. Krpata řekl, "Na vnější straně, strašidlo obchodní války je jasně negativní pro korunu, jako je Švédsko malá otevřená ekonomika, a tedy náchylné k obavám o směru globálního obchodu."

Nicméně, to je ne všechny špatné zprávy pro zemi jako akciový trh je až 6%, zatím v tomto roce, oproti 1% pokles Stoxx Europe, protože investoři věří, že koruna je slabost by mohla dále pomoci vývozu.

Prudký pokles z posledních dní naznačuje, že trh již ceny holubičí krok Centrální Banka země na 6. září a kalný volební výsledek na 9. září. Jako výsledek, odpůrci se domnívají, že krátké squeeze je splatná. Zatímco trh očekává zvýšení sazeb pouze o příští rok, tam je možnost, že úředníci se vrátit k jejich předchozí plán zvýšení sazeb později v tomto roce. V rámci takového scénáře, koruna se může prudce vzrostou kvůli krátké pokrývající.

Fredrik Lockne, možnosti specialista na SEB AB ve Stockholmu, uvedla:

"Tohle je poslední šance mají tlačí zpět na první zvýšení sazeb, nebo mají zvýšit repo sazby později v tomto roce. Právě teď na trhu je stanovení ceny za odklad první zvýšení sazeb až do příštího roku. To naznačuje, že bychom mohli získat značný nárůst volatility, pokud Riksbank se lepí na jeho současné cestě."

Lina Fransson, s pevným výnosem stratég SEB, je názor, že centrální banky není příliš šťastný, o nedávné slabosti, která byla vidět v korunách, uvádí, "krona zpátky na těchto úrovních bude určitě přijde do hry, pokud jde o Riksbank zasedání příští týden. Očekáváme tudíž, že Riksbank, aby se pokusili vyhnout holubičí překvapení".

Paní Fransson také uvedl, že očekává, že centrální banka zvuk jestřábí a poukazují na zvýšení sazeb v prosinci tohoto roku. Vzhledem k tomu, že na trhu se cena za volební výsledek a potenciální holubičí krok centrální banky, zásadně, nevýhodou se zdá více než za koruny v krátkodobém horizontu.

Americký dolar se očekává, že se obrátit těkavé tento týden, jak tam jsou zprávy, že Prezident Trump chce jít dopředu s vyšší cla na Čínský dovoz. Takže, technicky vzato, koruna má šanci získat zpět ztracenou půdu. Na USDSEK dvojice má také tvořil makléřského žralok na grafu. Proto, obchodníci s devizami, kteří mají krátkou pozici v švédská koruna by měla zůstat ve střehu a být připraveni na vítr ze své pozice, pokud existují známky zvratu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: