Aussie Oslabuje na RBA Holubičí Prohlášení

 
Silné oživení ekonomiky Eurozóny a snížení rizika z politických událostí se obrátil na Euro vzestupnou proti dolar, Libra a dokonce i Australský dolar. Zatímco ceny železné rudy i nadále držet nad 70 dolarů za tunu, výhled je medvědí. Ještě, Australský dolar byl schopen držet na svém trávníku hlavně proto, že úrokové diferenciály vůči Euru, a očekávání zvýšení sazeb. Nicméně, nedávné prohlášení Reserve Bank of Australia, špatné maloobchodní tržby a údaje o spotřebitelských cenách podporuje rally v EURAUD dvojice, která se obchoduje na úrovni kolem 1.5700, jak je uvedeno níže.

V úterý, Rezervní Banka Austrálie nechala základní úrokovou sazbu na 1,5%, a to po skončení zasedání měnové politiky. Rozhodnutí nepřekvapilo trhu. Nicméně holubičí prohlášení, které provázely rozhodnutí o měnové politice obrátil Australský dolar slabý. Centrální banka skončil tím, že říká "nízká úroveň úrokových sazeb je pokračující podpora Australské ekonomiky."

Banka dále uvádí, že "s ohledem na dostupné informace, výbor usoudil, že drží měnovou politiku beze změny, na této schůzce by být v souladu s udržitelným růstem v ekonomice a dosažení inflačního cíle v průběhu času."

Prohlášení je jasně uvedeno, že RBA je bez nálady spěchat s zvýšení úrokových sazeb. Předtím, než bylo prohlášení vydáno, úrokové deriváty tržní ceny 50% pravděpodobnost zvýšení sazeb v srpnu. Po prohlášení bylo vydáno, šance na zvýšení sazeb klesla na 30%.

Odděleně, v úterý, Australský statistický Úřad uvádí 0,5% m-o-m pokles maloobchodních tržeb v prosinci ve srovnání s vzestupně revidovaném růstu o 1,3% v předchozím měsíci. Analytici oslovení agenturou Reuters očekávali 0,2% poklesu v prosinci maloobchodní tržby. Zejména na poslední den ledna, Australian Bureau of Statistics oznámil, 0,6% nárůst inflace spotřebitelských cen v prosinci čtvrtletí, chybějící Reuters medián Konsenzus 0,7%. RBA holubičí prohlášení spolu s špatné maloobchodní tržby a údaje o inflaci se obrátil Australský dolar slabý.

Euro zóny, mezitím, je rušný s hospodářskou činnost. Pravděpodobnost, ultra-nacionalistické, anti-EU five star party příchodu k moci v Itálii se výrazně snížil. Na základě těchto skutečností, investiční výzkumná firma JP Morgan předpokládá postupné posilování eura v roce 2018. JP Morgan ekonomové také upgradovat svůj výhled ekonomického růstu Eurozóny. Ekonomové nyní očekávají, že růst HDP o 2,9% v roce 2018, což představuje 1% nárůst oproti předchozí prognóze. Posílení ekonomiky Eurozóny by také podporovat ECB, jak ukončit stimulační nejdříve, zatímco normalizaci úrokových sazeb.

Za druhé, Trump daňové reformy se očekávalo, že výsledkem je obrovský odliv finančních prostředků z Evropy. Nicméně, to se nestalo tak daleko, s výjimkou nejvíce mluvil o repatriaci Apple. Proto, JP Morgan analytici se domnívají, že to by nemělo vliv na ekonomiky Eurozóny výraznějším způsobem. Tak zásadně, můžeme očekávat, že Euro rally proti Australskému dolaru.

Technicky vzato, EURAUD pár prolomil rezistenci na 1.5700. Měna kříž je také obchoduje nad 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, money flow index je o přes čtení 50. To naznačuje možnost pokračování současného trendu. Proto jsme se předvídat EURAUD dvojice pro pohyb nahoru v nadcházejících dnech.

Těžit z breakout, plánujeme zřídit dlouhou pozici v EURAUD dvojice blízkosti 1.5700, s příkazem stop loss níže 1.5610. Pokud rally začíná, jak se očekává, bychom si náš zisk blízkosti 1.5950.

Můžeme také nákup call opce, zatímco otevření dlouhé pozice v trhu Forex. Opční smlouvy, které nabízí binární makléř by měl být aktivní na týden. Navíc, v zájmu vstoupit do obchodu, požadujeme EURAUD pár obchodovat v blízkosti 1.5700.

Disclaimer: obchodování analýzy nabízené zde je naše stanovisko. Není k dispozici jako obchodní poradenství, pouze údaj o své obchodní plán. Nemůžeme zaručit úspěch a povzbuzujeme obchodníci začlenit silný money management strategie k omezení ztrát. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: