Kiwi Dolar Na Rostoucí Výdaje Na Kreditní Karty

 

Novozélandský dolar posílil vůči dolar se v návaznosti na vydání kreditní karty, výdaje údaje, které potkal očekávání analytiků. Na NZD/USD pár byl konsoliduje po zvýšení cen mléčných výrobků v průběhu aukce provedli minulý týden. Riziko chuť k jídlu se zvýšila také v důsledku zprávy o možné dohodě mezi USA a Čínou na směnný kurz jüanu související otázky. Z nízké 0.6755, NZD/USD měnový pár se zvedl na 0.6840 v posledních 24 hodinách.

 

Výdaje na kreditní karty dat a uvolnění americko-Čínské obchodní napětí pohání Kiwi dolar

Statistiky Nový Zéland oznámil, že celkové výdaje na kreditní karty vzrostl o sezónním očištění o 0,1% m-o-m v únoru, setkání s očekáváním ekonomů. V předchozím měsíci, kreditní karty, výdaje se zvýšily o 2%. Maloobchodní kreditní karty, výdaje vzrostly o 0,9%, vyšší než prognózy zvýšit o 0,3% po 1,8% růstu v předchozím měsíci. Kromě vozidla a paliva-souvisejících průmyslových odvětví, jádro maloobchodní výdaje vzrostly o 0,9% v únoru.

V komentáři k nárůstu karty utrácet, maloobchodní manager Sue Chapman řekl, že "vzestup v karty výdajů byl tažen lidé utrácet více za potraviny a alkohol. Nárůst palivové výdaje se časově shodoval s postupným nárůstem cen pohonných hmot, po období nižší ceny pohonných hmot."

Dále ze zprávy vyplývá, že maloobchodní výdaje pomocí elektronických karet se zvýšil o 3,4% na y-o-y základ NZ$5,1 miliard v únoru.

Ve všech průmyslových odvětvích, 140 milionů transakcí, které byly provedeny pomocí karet v únoru 2019. Průměrná hodnota transakce je NZ$49. Impozantní ekonomické údaje povolena Kiwi dolar rally proti dolar. Dříve minulý týden, Nový Zéland dolar dostal podporu po ceny mléčných výrobků vzrostly o sedmý po sobě jdoucí čas na Global Dairy Trade aukce, a to především pod vedením rally v sušené plnotučné mléko.

GDT cenový index vzrostl o 3,3% z předchozí aukce provedla před dvěma týdny. V průměru, mléčné výrobky byly obchodovány za $3,309 za tunu, v porovnání s $3,271 za tunu dva týdny dříve. Téměř 23,930 tun bylo prodáno, až z 25,324 tun o dva týdny dříve. Sušené plnotučné mléko vyměnili ruce na $3,186 za tunu, a to až 6% na meziroční bázi.

Komentuje růst cen mléka a mléčných výrobků, Rabobank mléčné analytik Emma Higgins řekl: "sušené Plnotučné mléko poptávka je robustní v současné době a to je velmi silný výsledek, když mléko i nadále proudit (byť tepla ovlivnila v posledních týdnech) a objemy výrobků jsou bohaté."

Uvolnění napětí mezi USA a Čínou je také dláždí cestu pro zvýšení rizikového apetitu mezi účastníky trhu. Podle nejnovější zprávy, svět je nejvyšší dvě ekonomiky jsou na pokraji uzavření dohody týkající se řízení juanů, což je pod přísnou kontrolou Bank of China.

Během tiskové konference, Yi Gang, guvernér centrální banky Číny odhalil, že během top-úrovni obchodní jednání "obě strany dosáhly shody o mnoha klíčových a důležitých otázkách."

Podle klauzule ve smlouvě odhalila Yi, obě země se dohodly, aby se zabránilo devalvaci svých měn ve snaze udržet vývoz z obou zemí konkurenceschopné. Navíc, obě země se také rozhodla v souladu s dříve měnové dohody, které byly podepsány mezi země skupiny G20. Navíc, Čína a USA se dohodly na pravidelně komunikovat o měnové trhy a sdílet podrobné údaje v souladu s normami stanovenými Mezinárodní Měnový Fond norem.

Proto, optimistická dat a geo-politický vývoj se očekává, že držet Kiwi dolar silný v nadcházejících dnech.

Technicky vzato, NZD/USD pár se odrazil od supportu na 0.6755. Navíc indikátoru stochastic stoupá směrem k býčí zóny. Další hlavní rezistence se očekává, že pouze v 0.6890. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru pohybovat nahoru v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: