Rubl Jako Rusko Příspěvky o 1,7% y-o-y Růst HDP v červenci

 

Ruský rubl začal nabírat proti dolar včera po poslední hovory byly provedeny přivést zpět Moskva do skupiny G7. Po invazi a převzetí Krymu Ruskem byl vyhozen ze skupiny osmi ekonomiky v roce 2014. S podporou budovy, Rusko by se mohlo vrátit ke skupině a začít formální interakce s ostatními průmyslovými zeměmi. Působivý hospodářský růst a výrazné zvýšení mezd se také na podporu rublu posílit proti dolar.

Včera, při setkání s Klaus Iohannis, rumunský Prezident, Předseda Donald Trump opět vyjádřil svou podporu pro návrat Ruska do skupiny G7. Trump se domnívá, že by bylo důležité, aby ruský Prezident Vladimir Putin u kulatého stolu, místo toho, aby byla izolována od světového společenství.

Trump se také domnívá, že Putin přelstil Barack Obama přesvědčivě. V minulosti se Trump vyjádřil svoji podporu ve prospěch návratu Ruska do G7 skupiny. "Ať se vám to líbí, nebo ne, a možná to není politicky korektní, ale máme světě. A v G-7, který používá být G-8, hodili na Rusko. Měli by nechat Rusko vrátit, protože jsme měli mít Rusko k jednacímu stolu."

Americký Prezident bude cestovat do Francie tento týden k účasti na výroční zasedání skupiny G7. Během setkání G7, Trump se očekává, že zvýší problém s jeho protějšky z Kanady, Velké Británie, Německa, Francie, Itálie a Japonsko.

Kromě politického vývoje, ekonomických údajů také zvýhodněný rublu. Ruská Federální Služba Státní Statistiky řekl, že země je HDP vzrostl o 1,7% v červenci 2019, od období minulého roku. V červnu, ekonomika rostla o 0,8% na meziroční bázi. Zemědělství a stavebnictví přispělo k růstu. Maloobchodní tržby vzrostly pouze o 1% v červenci, mírně dolů z 1,4% růstu zaznamenaného v červnu.

Míra nezaměstnanosti krok za krokem až o 0,1% na 4,5% v červenci. Nicméně, růst reálných mezd se zvýšil o 3,5% na meziroční bázi, překonal odhady trhu o 2,3%. Pozitivní ekonomická data naznačují, že země může odvrátit recesi v letošním roce.

Nicméně, ve výzkumném poznámce pro klienty, Stolypin Růst Ekonomického Ústavu stále upozorňují, možnost recese v letošním roce: "Vzhledem k současné hospodářské politiky (přísnou fiskální politiku a přísnější měnové politiky) a slabý vliv Národních Projektů, technické recese může být viděn v ekonomice, jak brzy, jak v roce 2019, namísto 2021 předpokládaný Hospodářský Rozvoj Ministerstvo."

Pozitivní ekonomická data a příznivý politický vývoj se očekává, že držet rubl optimistický v krátkodobém horizontu.

Historický cenový graf naznačuje, že USD/RUB pár čelí odporu na 65.80. Kromě toho, stochastický indikátor RSI je v překoupené oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru se pohybují dolů v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: