BMW, Daimler Představí Autonomní Řízení Partnerství

 

Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft (XETRA: BMW.DE), populárně známý jako BMW a Mercedes-výrobce Daimler AG (XETRA: DAI.DE) Daimler představila novou spolupráci na čtvrtek vybudovat autonomní řízení technologie. Iniciativa byla přijata na adresu rychlý vývoj na automobilovém trhu. Zatímco akcie BMW uzavřely na €67.1, a to až 0,50 eur nebo 0,75%, akcie Daimler uzavřely na €49.03, up €0.01 nebo 0,03% z předchozího blízko.

Ve snaze vytvořit self-řízení technologie, téměř 1200 inženýrů ze dvou německých výrobců automobilů jsou párování. Technici budou pracovat směrem k řidiči podporu technologií, autonomní jízdy po dálnici a parkoviště. Společnosti tvrdí, že inovace bude určen s SAE úrovni 4 podle tržní experti.

Ve společném prohlášení, BMW řekl: "Další jednání jsou v plánu rozšířit spolupráci na vyšší úroveň automatizace v městských oblastech a centrech měst."

Úrovně SAE (Society of Automotive Engineers) určete automatizace kompetence vozidla lišit od 0 do 5. Vozidla s 4. úroveň automatizace mohou interferovat, pokud se něco pokazí, nebo zařízení, chyba se stane. Manuální ovládání zařízení lze přistupovat pomocí jezdce kdykoli, a to i přesto, že automobil může provádět všechny úkoly na jeho vlastní.

Daimler a BMW uvedl, že se zvažuje 2024 jako možný rok begin začlenění technologie v automobilech, které jsou prodávány veřejnosti. Automobilky dále zdůraznil, že spolupráce je "non-exkluzivní", a výzkum a vývoj bude probíhat od společníka výrobců a inženýrských společností. Uvedli, že výsledky by neměly být drženy v tajnosti, a ostatní zúčastněné podniky získají přístup k zjištění "na základě licence." Zejména v úterý, dva německé firmy spolupracoval s devíti více firem v publikování bílé knihy o autonomní vozidla technologii s názvem "Bezpečnost především pro Automatizované Řízení."

V oficiálním prohlášení se uvádí, že dvě firmy: "...se zaměří na společný rozvoj nové generace technologií pro asistenční systémy, automatizované jízdy na dálnicích a automatizované parkování (všichni SAE Úroveň 4). Kromě toho, další jednání je plánováno rozšířit spolupráci na vyšší úroveň automatizace v městských oblastech a centrech měst. To podtrhuje dlouhodobé a trvalé povahy závazku, který rozšíří tak, aby zahrnovala škálovatelnou platformu pro automatizované řízení. Non-exkluzivní spolupráce je otevřena i pro ostatní Oem a technologických partnerů, s výsledky je k dispozici s jinými Výrobci na základě licence."

Studie má v úmyslu vytvořit globální průmysl normy pro řízení rizik spojených s kamiony a self-hnací vozy. Významných expertů a odborníků z přijímání jsou společnosti, jejichž cílem je poskytnout podrobné informace na standardy a výsledky na automobilový průmysl a technologie setkání v nadcházejících měsících.

BMW řekl, že papír je hlavním cílem je vytvořit scénář, kde self-řízený vůz je prokázáno, že být lepší než jeden ovládán zcela člověkem. Další zainteresované subjekty do studie zahrnuty Audi, Baidu, Kontinentální, Fiat Chrysler, Tady Technologií, Infineon, Intel, Volkswagen, a Aptiv.

Samostatně, ve spolupráci s firmou Bosch, Daimler je v současné době soustředí na zahájení jeho pilotní program v autonomní vozidla a dosáhnout Úrovně 4/ Úroveň 5 akreditace v městské prostředí. Daimler také klade za cíl, aby to bylo funkční v letošním roce. Další hlavní autonomní řízení podnět od BMW bude zahájení iNEXT škálu vozidel, incorporated s Level 3 technologie. BMW cíle zahájení iNEXT v roce 2021. Obě společnosti plánují výhradně nasadit výsledek této spolupráce v jejich vlastní modely aut od začátku roku 2024.

Spolupráce se očekává, že obdrží pozitivní reakce z trhu.

Technicky se akcie obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr, který působí jako pevnou podporu. Stochastický oscilátor je vzestupně směrem k býčí zóny. Proto očekáváme, že akcie nadále optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: