Juanů Změní Býčí Optimismus v Průběhu Obchodních Rozhovorů S USA

 

Čínský jüan se odráží zpět od dva-týden nízké, jak obavy z ekonomiky mizí. V loňském roce, mezi Asijské měny, yuan zůstal jedním z nejslabších. Nicméně, měna získává na síle na zprávy, že Čínská vláda nepřeje, aby jüanu oslabit moc, jak to může mít vliv na obchodní jednání. Zejména, tam byly pozitivní prohlášení, především z USA, týkající se probíhajících obchodních jednání mezi horní dva ekonomik světa. Na základě tohoto vývoje USD/CNY měnového páru klesla o 0,24% na 6.7919, po otevření na 6.8078 ve středu.

 

Optimismus v průběhu obchodních jednání, uvolnění měnové politiky očekávání posílení jüanu

Ministryně zahraničí USA, Mike Pompeo, vyjádřil svou důvěru v pozitivní výsledek v nadcházejících obchodních jednání s Čínou a řekl, že konfrontace by mohla být odvrácena mezi hlavními mocnostmi. Zatímco mluvil přes video Světového Ekonomického Fóra, Pompeo upozornila na jednání, jejichž cílem je zmírnění amerického Prezidenta Donald Trump varování uvalit cla na Čínské zboží v hodnotě US$ 200 miliard (S$272 miliard kč) v Březnu.

Pompeo řekl, "Tam jsou ti, kteří říkají, že se supervelmocí, konflikt je nevyhnutelný. Zatím to vidím jinak."

Ukázal na nadcházející kolo obchodních jednání ve Washingtonu ve středu a ve čtvrtek, Pompeo řekl, "jsem optimista, budeme je přijímat dobře, a budeme mít dobrý výsledek z těch rozhovorů."

Jeho poznámky echo Trump komentář minulý víkend, že jednání jsou v pohybu vpřed.

Jako ekonomické údaje signalizace Čínské ekonomické zpomalení začalo hrnout, ekonomové začali spekulovat, že Peking bude vyvíjet řadu stimulačních opatření na zastavení hospodářského zpomalení. Čínská vláda nezklamal a vypustil řadu stimulačních opatření v posledních několika týdnech.

Chcete-li začít s, federální vláda sekl povinných minimálních rezerv (RRR) o 1%. Oznámila, RRR snížila bude realizován ve dvou fázích, počínaje s 0,5% na 15. ledna a dalších 0,5% na 25. ledna. Prostřednictvím tohoto opatření, likvidita na trhu se zvýší celkem o 1.50 CNY bilionů. Čisté likvidity, nicméně, se zvýší o 800 miliard CNY jako některé opatření nebude provedena okamžitě. Kromě toho, lidová Banka Číny (PBOC) udržuje nízké úrokové sazby k odvrácení ekonomických šoků.

Ještě, Goldman Sachs se domníval, že přísnější stimul je nutné k udržení růstu HDP Číny. V rozhovoru pro Bloomberg, Jan Hatzius, hlavní ekonom Goldman, řekl, že $13 bilionů může být nutné, aby převrátit zpomalení, které by mohlo mít významný negativní dopad na ekonomiku v druhé polovině roku 2019.

Jan Hatzius řekl: "nemyslíme si, že to bude agresivní množství stimulů. Ale my bychom očekávat určitou stabilizaci, jak jsme se přesunout prostřednictvím 2019 v Čínské ekonomice. Nejdůležitější řidič opravdu byl úvěr zpomalení a obavy o finanční nerovnováhy na straně politiků, které je vedly k pokračovat přísnější politiky. Pro nás, to je hlavní swing faktorem v negativním směru v roce 2018, možná v trochu více pozitivním směrem v roce 2019."

Jako odpověď na Goldman Sachs obavy, včera, někteří Čínští komerční banky obdržel finanční injekci ve výši 257.5 miliard juanů ($37.83 miliard) prostřednictvím cílené střednědobé úvěry zařízení (TMLF) od Čínské centrální banky. Finanční prostředky budou nabízeny jako půjčky malým a soukromým podnikům.

Kromě toho, lidová Banka Číny (PBOC) má fixní roční úrokové sazby na TMLF na 3.15%, pokles o 15 bazických bodů ze sazby na střednědobých úvěrů. Na TMLF budou splatné za jeden rok, ale banky budou mít pravomoc prodloužit o další dva roky, pokud je to nutné.

ING odhaduje, že čisté likvidity zvýší o 3,8 bilionu CNY do CNY 6 bilionů dolarů v roce 2019, včetně TMLF. Banka dále očekává, že další tři RRR řezy v roce 2019, jeden každý na začátku každého čtvrtletí. Jüan by mohl zůstat volatilní po zbytek roku, pokud obchodní válka pokračuje. Nicméně, nedávný pozitivní vývoj se očekává, že udržet juanů optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: