Měkké Průmyslový Růst a Nezaměstnanost Přetáhněte Euro Dolů

 
Vzestup amerického dolaru v posledních dvou měsících roku 2016 – po vítězství Donalda Trumpa v Prezidentských volbách v USA a Fedu outlook tří zvyšování sazeb v roce 2017 – tlačil Japonských Jenů nižší, čímž zmírňuje tlak na Bank of Japan, který byl viděn jako bezmocný investoři a spekulanti. Současně, Jenu rovněž oslabilo proti jiným soupeřům, jako jsou Euro. Od 15. listopadu, pár EURJPY posílil z 116.60 na vysoké 124.08.

Známky oživení v Eurozóně také pomáhal EURJPY je uptrend. Nicméně, ekonomická data vydala začátkem tohoto týdne naznačuje, že eurozóna má stále spoustu problémů vyřešit.
Podle Destatis, německá průmyslová výroba rostla o 0,4% m-o-m v listopadu 2016. To se porovnává s vzestupně revidován na 0,5% m-o-m růstu v říjnu. Hlášené průmyslové výroby byl také pod odhady analytiků ve výši 0,7% růst.

Jinde v Evropě, italské agentury Istat oznámil, že míra nezaměstnanosti vzrostla na 11,9% v listopadu 2016, ze vzestupně revidovaných 11,8% v předchozím měsíci. To je nejvyšší zaznamenaná sezónně očištěná míra nezaměstnanosti od června 2015. Nezaměstnanost mladých lidí hit vysoká 39,4%, nejvyšší úroveň od října 2015. Rostoucí nezaměstnanost je znepokojující, protože pro EU.

Pozitivní ekonomická data přišla z Japonska v posledním týdnu prosince 2016. Spotřebitelské ceny se zvýšily o 0,5% y-o-y, v listopadu 2016, je nejvyšší od Května 2015. V předchozím měsíci, míra inflace zvýšila o 0,1%.

Podobně, v zemi, vykázala přebytek obchodní bilance 153 miliard Jenů v listopadu, ve srovnání s deficitem 387 miliard Jenů ve stejném období loňského roku. Bank of Japan se očekává, aby provedla další uvolnění politiky, protože obchodní přebytek. Na druhou stranu, zásadně, slabé ekonomické údaje se očekává, že držet Euro pod tlakem, vůči Jenu v krátkodobém horizontu.

Technicky, stochastický oscilátor označuje extrémně překoupené scénář. Na páru EURJPY je také čelí odporu na 123.10. Tak, korekce lze očekávat, že v kříži.

Forex obchodník může jít zkrat v páru EURJPY blízkosti 122.40 úrovní, s cílovou cenou konsolidace 120.20. Aby se zabránilo velké ztráty od špatného počasí, příkaz stop loss může být umístěn nad 123.60.

Binární obchodník může vytvořit podobný setup zakoupením put opce smlouva nebo její ekvivalent (nízké nebo níže uvedených možností). Smlouvu lze vyzvednout na investice, když na měnovém páru obchoduje v blízkosti 122.40. Obchodník by měl také rozhodnout o platnosti smlouvy po dobu jednoho týdne.

Nejnovější články: