Aussie Stoupá Jako Q2 Růst HDP Splňuje Odhady

 

Aussie shromáždil proti dolar včera po Australský statistický Úřad uvádí růst HDP ve druhém čtvrtletí v souladu s očekáváním analytiků. Měnový pár také dostal podporu z lepší než očekávané PMI služeb (Nákup Index Manažerů) z Číny. Z nízké 0.6754, pár USD/CAD vzrostl na 0.6825 v posledních 24 hodinách.

Austrálie HDP vzrostl o 0,5% q-o-q ve druhém čtvrtletí roku 2019, beze změny od Března čtvrtletí obrázek, který byl vzestupně revidován z 0,4%. Na roční bázi, HDP vzrostl o 1,4%, odpovídající očekávání analytiků, ale pod 1,7% (sestupně revidovány z 1,8%) vzestup hlášeny v předchozím čtvrtletí.

Bruce Hockman, Hlavní Ekonom ABS, vysvětlil důvod pro růst HDP. Hockman řekl, "zahraniční sektor řídil růst HDP v tomto čtvrtletí, zatímco růst domácí ekonomiky zůstává stabilní."

Dále obchodní podmínky vzrostla o 1,4% v červnu čtvrtletí. Příspěvek čistého vývozu o 0,6% na růst HDP. Domácí konečné poptávky přidal 0,3% na růst HDP. Nicméně, míra úspor domácností činil slabým úroveň 2.30.

Hockman také zdůraznila působivý výkon těžebního sektoru. On řekl, "Síla v těžební činnosti byl viděn přes řadu opatření v ekonomice."

Těžba hrubá hodnota přispěl 3.4%, v čele s robustní produkce uhlí a zkapalněného zemního plynu. Těžební zisk se zvýšil o 10,6%, v čele s růstem vývozu a trvalý nárůst obchodních podmínek.

Těžební investice vzrostly o 2,4%, a to především v důsledku zvýšení strojů a zařízení investice.

V Číně, která je největším obchodním partnerem Austrálie, Caixin kompozitní výstup index vzrostl na 51.60 v srpnu od 50.90 v červenci. Skóre nad 50 znamená expanzi.

Aktivity v sektoru služeb rostla rychleji v porovnání s rychlostí zpracovatelského průmyslu. Služby Purchasing Managers' Index hit tři-měsíční maximum 52.10, což představuje nárůst z 51.60 v červenci. Čtení se očekával mírný nárůst na 51.70.

Komentuje pravděpodobné, že ekonomické oživení, Zhong Zhengsheng, ředitel makroekonomických analýz CEBM Group, řekl: "Čínská ekonomika vykazovala jasné známky oživení v srpnu, a to zejména v oblasti zaměstnanosti. Proticyklické politiky se efekt postupně."

V čele služby, nový, aby tempo růstu bylo nejrychlejší od dubna 2019. V srpnu, podniky, které poskytují služby, byl zaznamenán nárůst exportu, zatímco výrobní společnosti zaznamenaly nejstrmější pokles od listopadu 2018. Počet zaměstnanců se zvýšil poprvé od dubna, se službami firmy především přispět k rozšíření.

Austrálie je druhé čtvrtletí údaje o HDP, v souladu s očekáváním trhu, a pozitivní sektor služeb PMI v Číně se očekává, že držet Aussie optimistický v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, pár USD/CAD se pohybuje podél vzestupného kanálu, jak je znázorněno na obrázku níže. Měnový pár je také obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr. Indikátor hybnost je také dosažení nových maxim. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru zůstat optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

 

Nejnovější články: