Propad v Komoditami Glencore Hity

 
Glencore (LON:GLEN) se obchoduje na úrovni kolem 100 úroveň po pohyb směrem dolů, který připomněl, že účastníci trhu z kolapsu Lehman brothers. Kromě technické důvody pro tento krok, základy jsou velmi důležité, aby zvážila, jak dobře.

Glencore mají vysoce diverzifikované operace, a diverzifikace by obvykle ochranu proti volatilitě trhu, však oni trpěli téměř "smrtící úder" v poslední době. Věříme, že to bylo z velké části kvůli silnému protivětru z komoditních trzích, stejně jako nadměrné zadlužení. To přinutilo Glencore škrty pracovních míst v pohybu, aby ujistila investory, že podnikání je dobré, a probíhá jako obvykle.

Glencore je aktivní v oblasti těžby, stejně jako komodity s více než sto padesát důlní, hutní, těžba ropy a zemědělských aktiv. Tyto jsou seskupeny v globální síť více než devadesát kanceláře se nachází ve více než padesáti zemích a zaměstnává více než sto padesát tisíc lidí.

Co vedlo akcie společnosti budou prodány tak agresivně do 100 úroveň? Zejména vzhledem k tomu, že akcie byly nad 300 úroveň na konci dubna 2015?

Vysvětlení je jak technické a fundamentální. Z technického hlediska, můžeme považovat klesající trojúhelník lámání nižší až 250 úrovni zlomil. Na trhu pak prostě šel za měřený tah, nebo tah trojúhelníku.

Zatímco technické obraz se zdá být jednoduché, to všechno začalo s prudkým poklesem cen ropy. Dokonce i konkurenti, jako je Freeport-McMoRan uvažuje o tom, že rozhodnutí o odchodu z ropy a zemního plynu podnikání, zaměřit se na jejich jádro mědi. Je to pokus, pro tuto společnost, aby lépe ovládat své postavení na trhu.

Dovolte nám poskytnout nějakou perspektivu na problémy způsobené ropou havárii v roce 2015; jen si představte, že Glencore zaplatil $1,4 miliardy dolarů předem státu Čad v roce 2014 pro dodávky v roce 2015. Všichni víme, že v době platby předem, oleje bylo obchodování nad $100/barel a nyní pro většinu 2015, ropy zůstává pod $50/barel. Jasný 50% finanční ztráta je přítomen v této transakci pro Glencore.

Nejhorší na této situaci je to, že výše byla platba provedena prostřednictvím prostředků vypůjčených prostřednictvím banky. Vzhledem k této situaci, pokud Glencore je jít dolů, že bude táhnout jejich věřitelé se s nimi a uvidíme, ztráty z bankovního systému . Pokud to nebylo dost, problémy s jiných oblastech jejich podnikání se začíná na povrch jako solventnosti společnosti je zpochybňována.

Mezitím, zatímco při pohledu na to, že cena akcií pokles od $300 do $100 úrovně, Glencore řízení se snažil poskytnout ujištění o koupi akcií a ukazuje důvěru. Nicméně, řekl bych, že pokud banky nejsou oporou v současné situaci šlo VELMI z kopce pro tuto společnost.

Je to těžké rozhodnutí, ale jsem trochu favorizovat vzhůru pro Glencore. To je vzhledem k technické obraz, jako trojúhelník, který se vloupal nižší je většinou přezkoušení jeho b-d trendu. To může znamenat, pohyb, vyšší je na karty, ale obchod by byl riskantní.

Pokud obchodníků, které nejsou riskovat, pak jeden měsíc, datum vypršení platnosti, s polovina, nebo i čtvrtina pravidelného investování částky by měly být považovány za. Jen si pamatujte, jste v pro pekelná jízda!

Nejnovější články: