Žádné zvýšení Sazeb Na americkou Ekonomiku

 

"Ekonomika není připraven pro zvýšení sazeb"

To by bylo shrnutí, co se stalo druhý den, kdy FOMC (Federální Výbor pro volný Trh) vydala své prohlášení. To je také hlavní závěr, že Paní Yellen, Předsedkyně Federální Rezervní systém Spojených Států, dal na včerejší tiskové konferenci.

To možná není tak překvapivé, s ohledem na slabou 1. čtvrtletí růst a smíšená data jsme zatím viděli. Jako výsledek, dolar utrpěl plošně, s EURUSD končí den pohodlně nad 1.13 úrovni, zatímco USDJPY se pohybuje dolů celou cestu až do 122 oblasti.

Nejdůležitější prohlášení, a to klíčové pro americký dolar, byla skutečnost, že americký ekonomický růst byl revidován níž. To je důležité, protože jakýkoli zájmu zvyšování sazeb bude postupné a data závislá. Jinými slovy, případné zvýšení úrokových sazeb v letošním roce, není jisté už, jak to bude trvat jeden nebo dva chybí v NFP (Non-Farm Payroll), například, a očekávání trhu bude tlačit na zvýšení úrokových sazeb do roku 2016. Zde jsou již názory z respektovaného několik, které říkají, že září 2015 zvýšení úrokových sazeb je nepravděpodobné.

Jedna věc byla tlačí dolar nižší. Paní Yellen zdůraznil několikrát během své tiskové konferenci, že každý výlet je pozvolný a i po zvýšení sazeb, měnová politika je stále ultra-uvolněná.

Koneckonců, stejně jako Fed členské Stanley Fisher řekl na konci minulého měsíce zvýšení sazeb se pohybují od extrémně uvolněné měnové politiky uvolněné měnové politiky. Jinými slovy, čtvrt základě bodu nárůst není tak moc, a oni se snaží komunikovat to, jak nejlépe, jak je to možné, aby na trh své záměry, aby se zabránilo volatilitu.

Je vyhýbání se volatilita možné?

Řekl bych, že ne, a Pan Draghi zdůraznil skutečnost, že volatilita by měla být u nás pro období, aby přišli na poslední ECB (Evropské Centrální Banky) na tiskové konferenci.

Co je dalšího u NÁS dolar?

Řekl bych, že období postupně pohybující se nižší přijde spíše dříve než později, a to zejména proti komoditní měny jako Australský Dolar (AUD) a Kanadský Dolar (CAD). Pokud obchodníci najít nějakou hodnotu v investici, pak střednědobém až dlouhodobém příčka komodity jsou bezpečnější.

Euro (EUR) není tak atraktivní právě teď se všechny řecké drama. Problém, na konci je, že celá částka Řecko a jeho věřitelé se hádají o to je méně než polovina částky ECB je vstřikování měsíčně v ekonomice. Co se snažím říct je, že dokud dohodu, pokud vůbec, je hotovo, Euro bude mít těžké době stoupá.

Kolik bude EUR skok na vyhlášení jednat? To je okamžik, kdy budeme vidět skutečnou hodnotu amerického dolaru jako EURUSD bude barometr.

Nejnovější články: