Nízká Poptávka v Průmyslu Udržuje Platinum v Bear Grip

 
V minulosti jeden rok, cena platiny se snížila o zhruba 450 dosáhnout nízké $811 za unci v lednu 2016. Jako datum, cena byla obnovena okrajově zasáhnout vysoké 980 dolarů za unci v pondělí. Ve skutečnosti, platinum, který je široce používán v obou šperky a automobilový průmysl, pokračuje v obchodní činnosti pod cenu zlata, vzácný událost, která se stalo pouze čtyřikrát v posledních čtyřech desetiletích.

Platinum trhu zůstává přezásobený z jihoafrických horníků. To značně přispělo k poklesu cen. Na trhu viděl schodek ve výši 700.000 uncí v roce 2015. Nicméně, tekuté zásoby nad zemí je dost, aby vyrovnat deficit pro příští rok.

Nedávné údaje o výrobě odráží pokles v růstu produkce. Nicméně, cena se očekává, že se odrazí zpět silně pouze tehdy, když vysoké náklady doly vypnout jejich činnost trvale.
Navíc, širší sell-off neviděl v komoditní sektor má i nadále negativní vliv na cenu platiny. Emisní skandál Volkswagenu jen přidají na intenzitě sell-off jako poptávka po platině, která se používá v automobilových katalyzátorech dieselových motorů, byl očekáván klesat spolu s poklesem poptávky po dieselových automobilů. Přísnější emisní normy hrozí také, že poptávka po platině.

Ekonomické zpomalení v Číně má také vliv na poptávku pro platinum (Šperky) výraznějším způsobem a analytici Bank of America Merrill Lynch nečekejte, že změna v situaci, kdykoliv brzy. Překvapivě, pokles akciového trhu přispěla k ocenění platinum tentokrát. Hlavním důvodem pro takové anomálie je síla amerického dolaru.

Investoři nyní zmírnit riziko tím, že investují do více bezpečné útočiště aktiv, jako jsou AMERICKÉ dluhopisy, zlato, Japonský jen a Švýcarský Frank. Takový scénář se značně snížila pravděpodobnost, že strmý růst ceny platiny. Komoditní trh je také sevřel strach z další zvýšení sazeb Fedu, což by mohlo vyvolat další kolo poklesu cen drahých kovů.

Konečně, dopad kvantitativní uvolňování opatření se začíná odrážet v USA ekonomická data. ISM výrobní PMI (index nákupních manažerů) čtení 49.5 oznámila minulý týden byl lepší, než analytici odhad 48,5. Stavební výdaje dat zasáhla osm-rok vysoká. Pozdě, pozitivní ekonomické údaje oživil zájem investorů na akciovém trhu, což má za následek stagnaci ceny drahých kovů. Tedy, v zásadě, platinum by měl zůstat rozsah vázán s medvědí směr v krátkodobém horizontu.

Technicky, jak je znázorněno na obrázku níže, platinum čelí těžký odpor na $1022 za unci. Hlavní podpora existuje v 886 úrovně.

Stochastické čtení o 95 odráží překoupené situace. Proto, binární možnosti obchodník by nakupovat put možnost smlouvu s Březnem konce platnosti. Doporučené strike cena opce smlouva je $900.

Nejnovější články: