Němečtí Regulátoři Otevřít Antimonopolní Vyšetřování Na Amazonu

 

Antimonopolní úřad v Německu zahájila šetření, zda NÁM e-commerce obří Amazon.com, Inc. (NASDAQ: AMZN) využívá svého dominantního postavení na trhu ve své asociace prodejců třetích stran, které používají jeho platformu jako tržiště. Rozhodnutí přichází v době, kdy na Evropských regulačních orgánů v oblasti tvrdé linie na AMERICKÉ technologické giganty, jako jsou Google a Facebook. Německo je druhým největším trhem pro Amazon.

 

Evropská Komise hledá do Amazon dvojí roli (prodejce a tržiště)

Ve čtvrtek Spolkový Kartelový Úřad uvedl, že mnoho obchodníků si nedávno podal stížnosti o Amazon je obchodní praktiky. Amazon marketplace umožňuje třetí-party prodejci nabízet své produkty společně Amazon vlastní zboží prostřednictvím on-line platformy. Zákazníci budou vidět zboží uvedené ve vybraných příspěvků a mít možnost kliknout na odkaz, aby se na vědomí ceny u jiných prodejců na Amazon trhu. Cena může být lepší, v některých případech, a horší v jiných. Amazon má podpořit jeho trhu jako průlom příležitost pro malé obchodníky, připojit se stovkami milionů klientů. Amazon také tvrdí, že její trh asistované třetí-party prodejci, aby prodal více než 2,1 miliardy EUR (2,4 miliardy dolarů) v roce 2017.

Prostřednictvím tiskové zprávy, Bundeskartellamt (Spolkový Kartelový Úřad), řekl, že to byl "zahájen zneužití řízení" týkající se on-line obří manipulace dodavatelů třetích stran na Amazon.de webové stránky. Německý antimonopolní úředníci zahájili vyšetřování, které má zjistit, zda Amazon je on-line trhu brání rozumné soutěže v zemi.

Komentovat vyšetřování, Bundeskartellamt Prezident Andreas Mundt řekl: "Protože z mnoha stížností, které jsme obdrželi, budeme zkoumat, zda Amazon zneužívá svého postavení na trhu na úkor prodejců působících na jeho trhu."

Mundt dále řekl: "Amazon působí jako druh 'gatekeeper' k zákazníkům. Dvojí roli jako největší obchodník a největší tržiště znamená, že je potenciál, aby se bránit ostatní obchodníci na platformě."

Prohlášení přidán seznam postupů, které by mohly být považovány za zneužívající praxe Amazon, včetně zadržování plateb, blokování dodavatele účty bez vysvětlení, a použití prodejců data. Úřad vypracoval, že by také pečlivě zkoumat, jestli Amazon nadřazenosti je zničí další on-line prodejci a pokud se prodávající se ukázalo být závislé na Amazon na trh své produkty.

V samostatné šetření, Komise pro hospodářskou Soutěž Evropské Unie je zkoumání využívání údajů společností Amazon. Evropská Komise také zkoumá dvojí funkce Amazon a ptá prodejci a výrobci, zda Amazon na prodej své vlastní značkové výrobky mají poškození jejich podnikání. Margrethe Vestager, který stojí v čele komise, se zaměřuje na obavy, že Amazon používá údaje o produktu úspěšných konkurenčních prodejců a pak trzích levnější napodobeniny.

Německý kartelový úřad řekl, že i když by se i nadále zaměřovat na dopad Amazon na německých prodejců, dvě vyšetřování "se navzájem doplňují."

Amazon mluvčí uvedl, že společnost je "plně spolupracuje s Bundeskartellamt a i nadále tvrdě pracovat na podporu malých a středních podniků."

Amazon také uvedl, že "desítky tisíc" malých a středních německých firem použití Amazon.de a export více než 70% svých výrobků k zákazníkům po celém světě prostřednictvím platformy.

Kartel úřad uvedl, že sonda se snaží řešit jakékoli porušení německé konkurenci nebo antimonopolní zákony, ale nepředpokládá významné pokuty, pokud jsou považovány za součást konečného rozhodnutí, vyžadují společnost ukončit zneužívající tržní praktiky. Amazon čelí dlouhodobé bitvě s odbory přes mzdy a podmínky pro logistiku pracovníků, kteří se minulý týden vydali na další kolo stávek. Vyšetřovatelé mají rovněž v úmyslu kontaktovat prodejci využívající platformu Amazon a studovat jejich smluv. Trh může reagovat negativně na zprávy ve dnech, které přijdou.

Technicky vzato, akciový přešel pod svůj 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, MACD histogram má negativní čtení. Jako výsledek, můžeme očekávat, že akcie klesat v nejbližších dnech.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: