Apple Beats 4q Odhady, Problémy, Zklamání Q1 Výhled

 

Apple Inc. (NASDAQ: AAPL) vykázala lepší než očekávaný zisk a příjmy za Q4 2018, podporovaný robustní poptávka pro své high-end iPhone X a XS. Nicméně, Apple akcie poklesly o 4% v rozšířené obchodní seance poté, co iPhone výrobce vydal chmurné predikce příjmů pro nadcházející sezónu dovolených.

 

prodeje iPhone slečna očekávání

Cupertino, Kalifornie-založený tech firma vykázala za 4q zisk $14.12 miliard nebo $2.91 na akcii, což představuje nárůst z $10.71 $ nebo $2.07 na akcii v loňském roce. V průměru 34 analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters očekávali zisk ve výši $2.78 na akcii za čtvrtletí.

Smartphone výrobce tržby vzrostly o 20% na $62.90 miliard z předchozího roku $52.58 miliard. Wall Street analytici předpovídali příjmy ve výši 61.57 miliard.

Dříve, Apple odvozen jeho nejvíce robustní růst v regionální příjmy z Japonska s 34% rok-přes meziroční nárůst, následuje Asijsko-Pacifickém regionu, která zaznamenala 22% nárůst. The Americas, Evropa, a Čína vykázala zisky v rozmezí 16% až 19% na meziroční bázi. Tim Cook, CEO společnosti Apple zdůraznil, že Apple byl spokojen s jeho výsledky z Číny, kde příjmy vyskočil o 16% na 11,4 miliardy dolarů. To je pátý po sobě jdoucí čtvrtletí společnost zaznamenala dvouciferný růst v Číně.

Během posledních čtvrtletí, bilionů-dolar podnik prodal 46.89 milionů iphonů, což v tržbách $37.19 miliard, ve srovnání s 46.68 milionů iphonů a $28.85 miliard v příjmech ve stejném období předchozího roku. Analytici předpovídají prodeje 47,5 milionů iPhone jednotek.

Segment moudrý, Apple podnikatelských služeb, která zahrnuje digitální obsah a další služby, zaznamenal rekordní tržby ve výši 10 miliard dolarů.

I přes mírný pokles v prodeji iPhone jednotek během čtvrtého čtvrtletí, celkový iPhone výnosy vzrostly o 29% y-o-y, a to především kvůli vyšší cena realizace z prodeje iPhone X a XS, které nesou podstatně vyšší cenu než iPhone 8 a starší modely. Zejména, během čtvrtletí, iPhone je průměrná prodejní cena (ASP) byla udivující 793 dolarů, mnohem vyšší, než analytiků optimistické odhady v $750 rozsahu.

Společnost prodala 9,7 milionu iPad jednotek ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018 a generované $4.09 $ v příjmech. Navíc, Apple prodal 5,3 milionu Mac jednotek a generované $7.41 miliard v příjmech.

Začíná v prosinci, Maestri uvedl, že Apple by již rozebrat jednotku prodeje pro iphony, ipady a Macy. Kromě toho, Ostatní Výrobky budou stát Wearables, Domů a Doplňky, aby lépe zachytit výrobky v této kategorii.

Apple má nyní 330 milionů zaplatil předplatné na jeho platformu, a to až 50% z období minulého roku. Navíc, firma nyní příkazy 30,000 předplatné aplikace, s nejvíce populární aplikace, které přispívají 0.3% jeho celkové příjmy služby.

Apple Pay, soutěžící na Ali Platit na Alibaba, viděl jeho objemy transakcí triple na y-o-y základ. Společnost také zaznamenán čtyřikrát PayPal Mobile tempo růstu, kromě outmatching to v transakcích. Co je důležitější, 71 top 100 amerických obchodníků již podporu Apple Zaplatit. Společnost se také snaží nahradit peněženku a Id studenta, kromě Apple Platit v Hotovosti jako nejvíce preferované individuální-individuální platební systém.

V reakci na výsledky, Tim Cook, CEO společnosti Apple, řekl: "Jsme nadšeni, že oznámit další rekordní čtvrtletí, že čepice obrovským fiskálním roce 2018, rok, v němž jsme poslali naše 2 miliardtina iOS zařízení, slaví 10. výročí App Store a dosáhl nejsilnější příjmy a zisk v historii společnosti Apple."

Cook dále uvedl: "Během posledních dvou měsíců jsme dodali obrovské pokroky pro naše zákazníky prostřednictvím nové verze iPhone, Apple Watch, iPad a Mac, stejně jako naše čtyři operační systémy, a vstoupíme do prázdnin s naší nejsilnější sestavu produktů a služeb."

Apple je zisk nadále být posílen prodeje iPhone, který nyní přispívá zhruba dvě třetiny Apple příjmy a významný podíl na jeho zisku.

Finanční ŘEDITEL Luca Maestri uvedl: "došli Jsme k závěru, rekordní rok s naší nejlepší čtvrtletí září, kdy roste dvojité číslice v každém geografickém segmentu. Jsme nastavit září čtvrtletí tržby záznamy pro iPhone a Wearables a all-time čtvrtletní záznamy pro Služby a Mac."

Těšíme se, Apple předpokládá, Q1 2019 příjmy v rozmezí $89 miliard dolarů na 93 miliard. Příjmy výhled byl mírně pod $93.02 miliard prognózy analytiků, což vyvolalo výprodej v rozšířené zasedání. Společnost také prohlásil, peněžní dividendy ve výši $0.73 na akcii, splatné v listopadu 15. Silné výsledky se očekává, že tlačit cenu akcií nahoru v nadcházejících dnech.

Technicky vzato, akciový nadále zůstat nad 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, Chaikin Money Flow ukazatele je v pozitivní zóně. Jako výsledek, můžeme očekávat, že akcie nadále optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: