Švédsko Ekonomika Nečekaně Smluv v Q2

 

Švédská koruna prudce klesly proti dolar včera po Statistics Sweden oznámil, že ekonomika se snížil ve druhém čtvrtletí, poprvé v tři čtvrtiny. Analytici očekávali mírný růst na vykázané období. Po zveřejnění údajů o HDP, USD/SEK dvojice vzrostl z nízkých 9.4690 na vysoké 9.5726 v posledních 24 hodinách.

Během června čtvrtletí, nečekaně, švédská ekonomika se snížil o sezónním očištění 0,1%, ve srovnání s 0,5% expanze zaznamenané v předchozím čtvrtletí. Ekonomové očekávali Švédsko HDP na záznam o 0,3% růst na q-o-q bázi. Předchozí hospodářský pokles byl zaznamenán ve třetím čtvrtletí roku 2018, kdy ekonomika klesla o 0,1%. Kontrakce v posledních čtvrtletí zvýšil pochybnosti o Riksbank má v úmyslu zvýšit úrokové sazby v roce 2019.

Hospodářský pokles byl tažen především 1,1% pokles tvorby hrubého fixního kapitálu, 0,3% pokles vývozu a 0,5% poklesu dovozu. Spotřeba domácností vzrostla o 0,6%, zatímco státní výdaje klesly o 0,1%. Změny zásob měl 0.1% dopad na HDP.

Na y-o-y základ, HDP vzrostl o 1,4% ve druhém čtvrtletí po 2,1% růst v předchozím čtvrtletí. Ekonomové předpovídali 1.9% ekonomické expanze, nejslabší od třetího čtvrtletí roku 2018, kdy ekonomika vykázala růst HDP o 1,4%.

Při odchodu z repo sazbu beze změny na začátku července Riksbank znovu potvrdila, že hodlá zvýšení referenční sazby do konce roku nebo začátkem roku 2019 2020. Repo sazba, která činí v současné době -0.25%, zvýšila loni v prosinci, první taková iniciativa od poloviny roku 2011.

Zejména v té době, centrální banka zvýšila výhled růstu pro rok 2019 na 1,8%, z 1,7% vydané dříve. Nicméně, to srazila výhled růstu HDP pro rok 2020 na 1,6%, z 1,9% vydané dříve.

Minulý měsíc, Národní Institut pro Hospodářský Výzkum se domníval, že existují náznaky, že švédská ekonomika se zpomaluje a slabé důvěry spotřebitelů se očekává, že mají negativní dopad na spotřebu domácností v následujících měsících, i přes robustní trh práce a stabilní ceny nemovitostí. Instituce také upozorňují na pravděpodobné negativní vliv na ekonomiku, v případě spojeného KRÁLOVSTVÍ pády z EU bez dohody na místě.

Skandinaviska Enskilda Banken AB (SEB) uvedla, že údaje o HDP nebylo působivé a minul jeho prognóza 0,4%. Kromě toho, finanční instituce uvedla, že pokles investic byl vyšší, než se předpokládalo. Swedbank poukázal na to, že největší negativní dopad byl z "fixních investic a vývozu, dovozu a růst veřejné spotřeby" a byl pod očekávání.

Swedbank řekl: "Dnešní data naznačují, že síla ve švédské hospodářství je tlumící což je negativní zpráva pro Riksbank. To přidává některé protiinflační rizika naší prognózy zvýšení sazeb v prosinci."

Špatné údaje o HDP a předpokládá se, že udržet měnový pár slabá v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, USD/SEK pár se odrazil po testování 9.4230 úrovni, které působí jako podpora. Další rezistence se předpokládá pouze v 9.646. Měnový pár je také obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr, zatímco hybnost ukazatel dosahuje nových maxim. Jako výsledek, můžeme očekávat, že měnový pár bude pohybovat v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: