Bank of Mexico Varuje, že Zvyšování Mezd By Pohánět Inflaci

 

Mexické peso začal klesat proti jeho soupeři i přes tvrzení tím, že senior vládní úředníci, že dohoda s USA na zrušení dovozních cel na ocel a hliník z Mexika je na spadnutí. Investoři a spekulanti se obávají o Mexiku chřadnoucí hospodářství. Zejména ekonomika se snížil o 0,2% (q-o-q základ) během nového Prezidenta, Andres Manuel Lopez Obrador, první čtvrtletí. Bank of Mexico (Banxico) také vydal varování o zvyšování mezd včera při zachování jeho referenční úrokové sazby v souladu s očekáváním analytiků. Z nízké 18.97, USD/Peso vzrostl na 19.126 v posledních 24 hodinách.

 

Hospodářský pokles a centrální banky opatrností oslabit peso

Před rokem, americký Prezident Donald Trump facku cla na ocel a hliník na několik obchodních partnerů, včetně Mexika, Kanady, Turecka a EU. Po vyjednávání na rok, USA, Kanadě a Mexiku napuštěné USMCA (Spojené Státy-Mexiko-Kanada Dohodě), ale dohoda ještě musí být schválena. Graciela Marquez, Mexický Ministr Hospodářství, se setkal její Kanadský protějšek Chrystia Freelandová v Torontu diskutovat o obchodní záležitosti. Po schůzce, Paní Marquez řekl, že dohodu zrušit stávající tarify je dokončen. Dále uvedla, že: "máme velmi plodné rozhovory na zvedání sazeb – nejen v USA ale i tady v Torontu."

Na vysoké úrovni, Kanadské delegace se také setkal americký obchodní zástupci ve Washingtonu. I když Mexičtí představitelé úspěšně steh obchod, Kongres USA stále potřebuje, aby ratifikovaly obchodní smlouvu. Demokraté dali jasně najevo, že nebudou schvalovat USMCA pokud Mexiku posiluje jeho pracovněprávních předpisů, jak byla přijata dříve. Republikáni prohlásili, že budou podporovat USMCA pouze tehdy, když Bílý Dům eliminuje tarify. Senátor Chuck Grassley (R-IA), předseda Finančního Výboru Senátu, má kategoricky uvedl, že obchodní dohoda bude schválena pouze v případě, oceli a hliníku tarify zůstávají v platnosti. Zejména, Mexiko přijalo právní předpisy, které posiluje práva odborů.

Během politického setkání včera, členové správní rady Banky Mexika (Banxico) hlasovala jednomyslně udržet jednodenní mezibankovní sazbu beze změny na 8.25%, nejvyšší úroveň od roku 2008. V prosinci roku 2018, centrální banka zvýšila úrokové sazby o 25 bazických bodů na 8,25%.

Mexický Prezident Andres Manuel Lopez Obrador zvýšení mezd a snížení daní v celé zemi, aby palivo ekonomické expanze a odrazovat od migrace do USA.

Centrální banka věří, že růst mezd v některých odvětvích překročil produktivity, představují ohrožení inflace a zaměstnanost, jak to ponechala svou referenční úrokovou sazbu beze změny.

Po setkání politiky, bankovní řekl: "Vzhledem k rozsahu navýšení minimální mzdy, kromě jejich možný přímý dopad, je zde riziko, že tyto přinést vysoké mzdy revize v několika odvětvích. Ve skutečnosti, v některých odvětvích, tyto překročily produktivity a by mohlo vést k tlaku na náklady, a tím ovlivňují formální zaměstnání a pomáhá udržet jádrová inflace na vysoké úrovni."

Obchodní problémy a slabá ekonomika se očekává, že udržet peso makléřského v nadcházejících dnech.

Historicky, USD/MXN cena graf ukazuje, že měnový pár se pohybuje s vzestupném kanálu, jak je znázorněno na obrázku níže. Indikátor MACD se obrátil pozitivní. Jako výsledek, můžeme očekávat, že měnový pár bude pohybovat v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: