Americký Dolar Zůstává Býčí Na Silné NÁRAZY Dat

 

Dolar získal půdu proti jenu na pozitivní Wall Street, zisk a snížená globální poptávka po bezpečné útočiště aktiv, jako jsou jenu. Všechny tři hlavní Wall Street indexy vzrostly o více než 2% jako blue-chip společnosti vykázaly silné zisky, což naznačuje, že hospodářské oživení v USA je dopředu, a to navzdory rostoucí úrokové sazby a globální obchodní válka napětí. Data také odráží prudké zpomalení v hybnosti ve třetím čtvrtletí.

 

Průmyslová výroba a NÁRAZY dat

Pro čtvrtý po sobě jdoucí měsíc, US průmyslová výroba zaznamenala nárůst, jemuž tím, že zisky z výroby a těžebního výkonu, ale hybnost moderované silně ve třetím čtvrtletí.

Federální Rezervní uvedl včera, že průmyslová výroba rostla o 0,3% v září, po 0,4% zvýšení v srpnu. Ve třetím čtvrtletí průmyslová produkce vzrostla meziročně o 3,3%, po urychlení na 5,3% tempo v 2Q18.

Fed vysvětlil, že v září průmyslové produkce byl "mírně" postižených Hurikánem Florencie, které namočené Jižní a Severní Karolíny v polovině září. Centrální banka má měřit bouře dopad na průmyslové výroby, aby bylo "méně než 0,1 procentního bodu."

Objem výroby vzrostl o 0,2% v září, ve srovnání s 0,3% nárůst v předchozím měsíci. 1,7% nárůst výroby motorových vozidel nápomocen při zvedání výrobní výstup v předchozím měsíci.

Navíc, silný vzestup ve výrobě základních kovů, stroje a výrobky ze dřeva se také zvýšil objem výroby. Výroba představuje téměř 12% ekonomiky a sektor je v současné době dobře podporován robustní domácí ekonomiky.

Federální Rezervní systém také uvedl, že využití kapacity, což do jaké míry podnik využívá své zdroje, pro průmyslový sektor byl beze změny na 78.1%, jen o 1,7% níže na 1972-2017 průměr.

V další verzi dat, Bureau of Labor Statistics uvádí, že volná pracovní místa dosáhl rekordní v srpnu, což naznačuje, že firmy by mohly začít vidět vyšší inflační tlaky dopředu vzhledem k těsné trhu práce.

NÁRAZY data ukázala, že počet volných pracovních míst dosáhl 7,14 milionů za srpen. Federální Rezervní úředníci bedlivě sledovat data pro rady ohledně práce situaci na trhu. Téměř 5,78 milionů kandidáti byli zaměstnáni ve stejném období.

Počet pracovníků, kteří hledají práci stál na 6,23 milionu za srpen, ale odmítl 5.96 milionů v září, podle údajů, které zveřejnilo Ministerstvo Práce. NÁRAZY průzkumu, který začal v prosinci 2000, mas vlády nonfarm payrolls počítat měsíc.

V komentáři k práci data Julia Pollaka, práce ekonom on-line pracovní trh ZipRecruiter řekl: "skutečnost, že rekordní čísla pracovníků, kteří se dobrovolně ukončit své zaměstnání naznačuje, že oni jsou nalezení podstatně lepší příležitosti jinde v ekonomice."

Silné zisky zaznamenané na amerických trzích výrazně klesla poptávka po bezpečné útočiště aktiv, jako jsou jenu.

Stuart Ritson, portfolio manažer, rozvíjející se trhy dluhu na Aviva Investors řekl: "oživení v globální sentiment převzala ocenění tlak jenu."

Podstatnější je, že silné ekonomické údaje se očekává, že k pohonu pár USDJPY v nadcházejících dnech.

Technicky vzato, pár USDJPY se pohybuje ve vzestupném kanálu, jak je znázorněno na obrázku níže. Kromě toho, indikátor RSI čtení je přes 50, což potvrzuje základní bullishness. Jako výsledek, můžeme očekávat, že pár USDJPY se pohybovat nahoru v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: