Aussie Klesá, Protože Míra Nezaměstnanosti Stoupne Na 5,2%

 

Australský dolar se dostal pod prodejní tlak se včera po mzdová inflace minul odhady ekonomů. Kromě toho, index spotřebitelské důvěry zaznamenal měkké růst, zatímco obchodní podmínky index klesl. USA-Čína obchodu-související zprávy neudělal měny žádné laskavosti. Od vysoce 0.6945, pár USD/CAD klesl na minimum 0.6890 v posledních 24 hodinách.

 

Slabé ekonomické údaje, US-Čína obchodní napětí chrastítko Aussie

Australský statistický Úřad uvedl, že Mzdový Index Cen vzrostl o 0,5% q-o-q za období tří měsíců končící v Březnu, stejně jako v předchozím čtvrtletí. Ekonomové očekávali vyšší inflaci o 0,6%.

Včera, Westpac-Melbourne Institute uvedl, 0,6% nárůst Spotřebitelské důvěry v Květnu. V porovnání s 1,9% růst v dubnu. Podobně, Národní Austrálie Banky oznámil, že index podnikatelské důvěry se přestěhoval zářez až 0 z -1 v dubnu. Ve stejném období, obchodní podmínky, index klesl z +7 na +4.

Negativní makroekonomická data spustil AUD/USD prodat-off. Pokles byl poháněný špatné ekonomické zprávy z Číny a negativní vývoj v souvislosti s americko-čínského obchodního jednání.

Dnes Australský statistický Úřad oznámil, že míra nezaměstnanosti vzrostla na 5,2% v dubnu, ze vzestupně revidovaných 5.1% v předchozím měsíci. Pozoruhodně, toto je druhý po sobě jdoucí měsíc míra nezaměstnanosti se sunul výš. Míra nezaměstnanosti na 4,9% v únoru. Kromě slabé ekonomické údaje, Čína zpomalení je také ovlivňuje Aussie.

Čínská ekonomika ztratila dynamiku v dubnu, s důrazem na zranitelnost druhá největší ekonomika světa, jak se chystá na větší konflikt s USA kvůli obchodu. Průmyslová výroba (o 5,4% y-o-y, v dubnu Vs. 8,5% v Březnu), maloobchodní obrat (16 leté minimum 7,2% Vs. 8.6% očekávali analytici) a investic zpomalil více, než se předpokládalo ekonomové. Odvětví veřejného sektoru i nadále zvyšovat investice, zatímco soukromé podniky se ochladí. Kromě toho, zvýšení výrobní investice byla v její nejpomalejší tempo jako data uzavřeno s rokem 2004.

V komentáři k slabosti v ekonomice, Lu Ting, hlavní Čína ekonom Nomura Holdings Inc. v Hong Kongu, řekl: "double-dip je potvrzena. Očekáváme, že Peking výrazně rozjet uvolnění/stimulační opatření ke stabilizaci finančních trhů a posílit růst, i přes omezenější politiky místnosti, než v předchozím uvolnění cyklů."

Ozvěnou podobné myšlenky, Bloomberg Analytici řekl: "undershoot v dubnu aktivity ukazuje, že Čínská ekonomika měla ještě najít jistý základ i před poslední eskalace v obchodní válku."

Pokud jde o americko-čínských obchodních jednání, bývalý Trump poradce Steve Bannon uvedl, že Prezidenta Donald Trump nebude nabízet ústupky Číně v obchodní válku.

Bývalý šéf Bílého Domu stratég dále uvedl, že: "Čína byla spuštěna ekonomická válka proti průmyslové demokracie za 20 let."

Obě strany trvají na svém názoru, že probíhající obchodní jednání nemůže být vyřešen tak rychle, jak se dříve očekávalo. Aussie může zůstat volatilní do obchodu je problém vyřešen.

Pár USD/CAD prolomil úroveň 0.6945, který působí jako hlavní podporu. Navíc oscilátor klouzavý průměr má také negativní čtení. Jako výsledek, můžeme očekávat, že AUD/USD pár, aby pohyb dolů v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: