Coca-Cola Beats 2Q17 Odhady, Vyvolává Růst EPS Outlook

 

Podporovaný nárůst poptávky pro zdravější non-sycených nápojů a cukru zdarma limonády, Coca-Cola Company (NYSE: KO) oznámil lepší než očekávaný fiskální 2017 druhé čtvrtletí tržby a zisk. Nicméně, výnosy a zisk klesl o 16% a 60%, respektive, ve srovnání s druhým čtvrtletí fiskálního roku 2016. Navíc, jak je popsáno níže, společnost čelí několik dalších otázek, kvůli které cena akcií by pravděpodobně nadále medvědí v krátkodobém horizontu. Akcie Coca-Cola ukončil včerejší obchodní seanci na $45.64.

Atlanta založené společnosti uvedlo, 2Q17 čistý zisk ve výši 1.371 miliard, nebo $0.32 na akcii na příjmy ve výši $9.70 miliard. Příjmy odhadů FactSet analytici $9.60 miliard. O rok dříve, Coca-Cola vykázala čistý příjem $3.448 miliard, nebo $0.79 na akcii na příjmy ve výši $11.539 miliard. Prudký pokles čistého zisku je částečně způsobeno refranchising jeho severoamerickém podnikání. Během čtvrtletí, Coca-Cola strávil $653 milionů na refranchising iniciativ. Negativní dopad směnného kurzu překlad i k poklesu čistého zisku.

Kromě snížení hodnoty aktiv/restrukturalizační náklady, transakce, zisky nebo ztráty a vlastního kapitálu bylo investováno, mimo jiné, Q2 2017 non-GAAP čistý zisk byl $2.546 miliard, ve srovnání s $2.619 miliardy ve stejném období před rokem. Na jeden podíl základ, zisk 0,59 usd na akcii v posledních čtvrtletí byly nižší než $0.60 na akcii v minulém roce, ale vyšší než Konsensus odhadů z $0.57 na akcii. Non-GAAP zisk překonal odhady, především kvůli vyšší ziskové rozpětí, které kompenzují více nebo méně ploché prodeje, ve srovnání s loňským rokem.

V Severní Americe, objemy stagnovaly od loňského roku. Tam byl mírně pozitivní růst v šťávy, mléčné výrobky a sycené nápoje. Nicméně, objemy pro lepší vody a sportovní nápoje poklesl v průběhu čtvrtletí. Mezinárodně, během druhého čtvrtletí, kalorie zdarma soda nápoje, objem prodeje se zvýšil v polovině jediné číslice.

Jako spotřebitelé po celém světě se více zdraví při vědomí, Coca-Cola je diverzifikace, aby se stal celkem nápoj společnost. Společnost bude zavedení Coke Zero Cukru v USA, později v tomto měsíci. Coca-Cola uvedla, že vidí silnou poptávku pro non-oxidem uhličitým nápoje, jako jsou smoothies a nevinné šťávy.

Coca-Cola zvýšila FY17 zisku vedení mírně. Společnost nyní očekává zisk na akcii buď pokles 2% nebo zůstat plochý, místo předchozího výhledu z 1% na 3% pokles. Coca-Cola stále předpokládá, organické tržby zvýšit o 3%. Nové vedení znamená zisk mezi $1.87 na akcii a $1.91 na akcii za FY17. Odhad Konsensus Thomson Reuters je 1,89 dolarů za akcii.

Přední PE poměr společnosti je 24x, což je téměř rovno rychle rostoucí sociální mediální společnosti, jako je Facebook inc.
Navíc, podobně jako Pepsi, Coca-Cola nemá non-nápojové firmy, což může kompenzovat klesající objemy. Tak, pokles v druhém čtvrtletí tržby a zisk, plochých svazků a nevýrazný vedení se očekává, že držet Coca-Cola medvědí.

Akcie Coca-Cola, která se potýká s rezistencí na 45.80, učinil bearish crossover pod 50-denní klouzavý průměr. Navíc, Chaikin money flow ukazatele se pohybuje pod nulovou linii. Tedy, očekáváme pokles ceny akcií. Na druhou stranu, akcie má podporu v 44.50.

Prospěch z klesající trend, přejeme si, aby nákup nízkou nebo nižší možnost ze schváleného binární broker, který nabízí smlouvy, jejichž platnost skončí do týdne. Jsme raději vstoupit, kdy se akcie obchoduje poblíž $45.50 v NYSE.

Disclaimer: obchodování analýzy nabízené zde je naše stanovisko. Není k dispozici jako obchodní poradenství, pouze údaj o své obchodní plán. Nemůžeme zaručit úspěch a povzbuzujeme obchodníci začlenit silný money management strategie k omezení ztrát. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: