Aussie Klesá, Jak Trump Ups Ante Proti Číně

 

Australský Dolar spadl jako domeček z karet vůči dolar se v pátek poté, co americký Prezident zvyšoval ante tím, že oznámí čerstvé dovozní cla na Čínu a zvyšuje riziko další náraz do světové ekonomiky. Australan byl schopen obnovit i s prudký nárůst cen železné rudy, která je číslo jedna v exportu komodit z Austrálie.

Železné rudy hit 124 dolarů za tunu minulý čtvrtek, ale prudce klesl a uzavřel na zhruba 112 dolarů za tunu v pátek. To je stále nejvyšší obchoduje cena od roku 2014. Nicméně, analytici se domnívají, že železná ruda rally je v závěrečné fázi. Pozdě, většina zvýšení cen bylo v důsledku přírodní katastrofy v Austrálii a Brazílii, které brání těžební operace a výstup. Barclays předpokládá, že ceny železné rudy bude klesat v průměru 70 dolarů za tunu v roce 2020, se stanoví ze současných asi 120 dolarů za tunu. Ve skutečnosti, Morningstar analytici očekávají, že ceny železné rudy hit 41 dolarů do roku 2023.

V poznámce pro klienty, Barclays řekl: "blížíme se vrcholu přerušení dodávek do železné rudy. Začínáme vidět jasné dodávky odpověď."

Výše uvedené tvrzení vyplývá, že tam by neměly být žádné větší výpadky dodávek a zásilek pravděpodobně zvýší v příštích měsících. Stagnující poptávka po oceli v Číně je také předpokládá, že váží na ceny. Čína přispívá zhruba polovina produkce oceli ve světě. Podle UBS, Čínské ocelové zásoby se zvyšuje, což naznačuje, že "poptávka může být začínají převracet."

Slabý výhled pro železné rudy nedovolil Aussie odskočit. Mezitím, přes tweet, Prezident Trump oznámila, že 300 miliard dolarů Čínských výrobků dodávaných do USA by se plácl s dodatečné dovozní clo ve výši 10% od 1. září. USA již uložené 25% clo daně na Čínské zboží v hodnotě 250 miliard dolarů.

Trump oznámení, a to nejen vyvolalo výprodej v USA dolar, ale také tlačil dolů na rizika citlivé Aussie jako jeho hodnota je velmi závislá na obou komodit a rizik investorů chuť k jídlu. V roce 2018, světová ekonomika zpomalila rychle, poškozuje důvěru podniků po celém světě, ale zejména ve výrobní a obchodní-střed ekonomik jako je eurozóna.

Trump oznámení přišlo v době, kdy Australský dolar je pod tlakem, protože NÁS Nakrmil je vnímán být ochotni nabídnout druh stimulu předpokládaných finančních trhů. Ponuré železné rudy outlook a Trump oznámení, se očekává, že držet Aussie slabý v nadcházejících dnech.

Technicky vzato, pár USD/CAD prolomil support na 0.7018. Další hlavní podpora se očekává, že pouze v 0.6420. Dále, oscilátor klouzavý průměr má také negativní čtení. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru se pohybují dolů v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: