Juanů, Pokles Očekává, že Čína Bitvy klíčové Otázky

 
Čínský Jüan, který byl odpisování od srpna 2015, posílila vůči americkému dolaru hit vysoký 6.4919 15. února 2016, zmírnění obavy z deflace v globální ekonomice. Hlavním důvodem pro USDCNH dvojice pokles byl vyšší referenční sazby stanovené PBoC (Čínská lidová Banka). PBoC umožňuje fluktuace mezi +2% a -2% kolem referenčního kurzu. Zisk 1% viděn v polovině února byl nejvyšší od roku 2005.

V rozhovoru pro čínský finanční časopis Caixin, čínská lidová banka guvernér Čou Siao-čchuan uvedl, že neexistuje žádný základ pro Jüanu, aby klesá vůči americkému dolaru a Čína by udělat vše pro udržení stabilního kurzu vůči koši měn, a zároveň umožňuje větší volatilita vůči americkému dolaru. V prohlášení také za předpokladu, pozitivní zaujatost pro Jüanu v polovině února. Nicméně, Yuan byl schopen udržet svou sílu proti americkému dolaru. Za méně než týden času, USDCNH pár zvrátit trend na dotek 6.54.

S ohledem na zpomalení hospodářského růstu, to je ale přirozené, pro obchodníky, pro krátké Jüanu. Aby se zabránilo Juanů z prudce klesá, Čínská centrální banka uchýlila k nákupu Juanů na měnovém trhu. Čistý efekt byl pokles v zemi NÁS dolarové rezervy. Z vysoké asi 4 biliony dolarů v roce 2014, země devizové rezervy klesly na $3,2 bilionů od února, 2016. Rychlé vyčerpání devizových rezerv i nadále negativní dopad na směnný kurz Jüanu.

, Jako je Čína přesouvá z výroby na spotřebitele orientované ekonomiky, příliv kapitálu vzali hit. V roce 2015, rozvíjejících se ekonomik viděl odliv kapitálu z $735 miliard dolarů, které 676 miliard je z Číny. Země také zažívá masivní úvěrové kontrakce. Kromě toho, bankovní systém je také silně zadlužené. Nesplácených úvěrů se očekává, že budou o 10% na $34,5 bilionu aktiv Čínských bank. Na rekapitalizovat bankovní systém, hlavní think-tanky se domnívají, že Čínská vláda může být donucena k tisku, stejně jako 10 bilionů dolarů. To se očekává, že oslabení Jüanu další.

Vývoz, které tvoří páteř Čínské ekonomiky, klesl o 11,2% v lednu, když ve srovnání s předchozím obdobím. Další důležitý bod k poznámce je, že velcí hráči, včetně George Soros, držet významné krátké pozice vůči Jüanu. Tak, vzhledem k tomu, všechny tyto faktory, zásadně, můžeme očekávat, že Yuan dále klesat.

Technicky, jak je znázorněno na obrázku níže, USDCNH dvojice má pevnou oporu v 6.53629. Menší odpor existuje na 6.57660. Pár se obchoduje nad 50-denní klouzavý průměr. Dvojice se očekává, že na dotek vysoce 6.6340 úrovně v krátkém čase.

Tak, forex obchodník by měl trvat dlouhou pozici v USDCNH pár na 6.5350 úrovně stop loss níže 6.5220. Cíl obchodu je 6.6300. Riziko pro odměna poměr je asi 1:9.

Binární možnosti obchodník by měl nákup call opce, smlouva s April platnosti. Doporučené realizační cena call opce je smlouva 6.5700.

Nejnovější články: