Kiwi Dolar Až Na Solidní Obchodní Přebytek Dat

 

Novozélandský dolar získal vůči dolar se včera po Statistiky Nový Zéland vykázala přebytek obchodní bilance za únor. Na jižní měna byla také zrušena pozitivní zprávy týkající se USA-Čína obchodní jednání, jako je Čína je největším obchodním partnerem Nového Zélandu. Pozitivní ekonomická data a geopolitický vývoj umožnily NZD/USD zvrátit z nízké 0.6870 pro záznam vysoce 0.6920 v posledních 24 hodinách.

 

Nečekaný přebytek obchodní bilance tlačit Kiwi dolar vyšší

Statistiky Nový Zéland vykázala přebytek obchodní bilance N$12 milionů v únoru, poleva očekávání analytiků deficit N$200 milionů. V lednu, země zaznamenala deficit N$914 milionů.

Vývoz vyskočil o 8,3% nebo N$371 milionů y-o-y k N$4,8 miliardy, což představuje nárůst z N 4,4 mld$v předchozím měsíci, a překonal odhady ekonomů pro N$4,7 miliardy. Vývoz sušeného mléka, máslo, a sýry zvýšily o 24% y-o-y k N$263 milionů na N 1,3 miliardy dolarů. Hodnota vývozu sušeného mléka vzrostly o 28% y-o-y nebo N$155 milionů dosáhnout N$709 milionů. Zásilku množství se zvýšily o 23% na meziroční bázi.

Zásilka jedlých drobů a masa se zvýšila o 11% nebo N$81 milionů na N$839 milionů a zaslali nový záznam pro každý měsíc.

Dovoz vzrostl o 13% nebo N$547 milionů na NZ 4,8 mld$, ve srovnání s odhady analytiků pro N$4.9 miliardy eur. Minulý měsíc, země dovoz byl N$5.32$. Dovoz vozidel, náhradní díly a další příslušenství vzrostly o 27% y-o-y nebo N$133 milionů na N$634 milionů eur. Zejména motorových vozidel, dovoz se zvýšil o N 93 milionů dolarů.

Do konce února, roční vývoz zboží bylo N$57.70 miliard, zatímco dovoz zboží byly N$64.30 miliard. Celkově, země zaznamenala meziroční saldo obchodní bilance deficit N$6.60 miliard.

Po solidní výrobní sezóny a oživil růst v masných a mléčných ceny, vývozní výkonnosti v hlavních odvětví i nadále vyšší než prognózy pro rok končí v červnu 2019.

Situace a Výhled pro Primární Odvětví, zpráva z Ministerstva Primární Odvětví je uvedeno, že příjmy z vývozu za rok končící června 2019 je nyní předpokládá, že bude $45,6 miliardy – o 6,9% vyšší než v předchozím roce a o 3% vyšší než MPI. prosince outlook.

Pozitivní obchodní údaje umožňují Kiwi dolar posílit vůči dolar. Rostoucí trend byl dále podpořen pozitivní zprávy týkající se USA-Čína obchodních jednání.

Čínský vicepremiér Liu He, Peking je hlavní obchodní vyjednavač, je naplánováno na návštěvu Washingtonu na začátku dubna vykonávat a velmi pravděpodobné, že dokončení obchodních rozhovorů. Čína má také slíbil, že umožní zahraničním společnostem, aby zahájení poskytování finančních služeb, které je v současné době řízen státem.

Čínsko-AMERICKÉ jednání dospěla do rozhodující fáze, zbývající úskalí předpokládá, že bude řešena v návrhu obchodních řešení, když americký Ministr Financí Steven Mnuchin a obchodní zástupce Robert Lighthizer navštívit Peking ve čtvrtek.

Ohledně rozhodnutí povolit zahraničních společností, které nabízejí finanční služby, Yi Gang, guvernér lidové Banky Číny, řekl: "Náš závěr je, že další otevření bude dělat více užitku než škody. Všechny tyto [otevírání kroky] jsou v Číně vlastní zájmy."

Mezitím, americký Generální Prokurátor William Barr řekl téměř dvouleté šetření podle zvláštního žalobce Robert Mueller nenašel dostatek důkazů, aby se konkrétní případ proti Trump v ničení volby 2016-související důkazy nebo běží kampaň, v koordinaci s Ruskem. Na Mueller zprávu dal Prezidenta Donald Trump v silnější pozici. Proto, analytici se domnívají, že Čína má větší ekonomickou motivaci k dosažení dohody o obchodu USA.

Michael Hirson, Asie ředitel poradenské firmy Eurasia Group, řekl: "Mueller zpráva není hra měnič, ale to by mělo podporovat Čínu, aby držet krok nedávné hybnost ve snaze uzavřít dohodu s Trump."

Skutečnosti uvedené výše se očekává, že držet Kiwi dolar býčí.

Technicky vzato, NZD/USD pár našel podporu na 0.6880. Navíc, na měnovém páru se také pohybuje ve vzestupném kanálu, jak je znázorněno na obrázku níže. Indikátor MACD má také pozitivní čtení. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru zůstat optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: