AMERICKÉ Sankce Tlačit Íránský Rial na Nové Historické minimum

 

Stresující AMERICKÉ sankce na íránský ropný průmysl se stane aktivní. listopadu 4, ale Íránská ekonomika je již vykazuje známky velké trhliny. Shodou okolností, v den, kdy sankce stanoví v si připomínáme 39. výročí únosu pracovníků a diplomatů na velvyslanectví USA v Teheránu.

Írán má v současné době vzkvétající černý trh pro dolar jako rial stále střemhlav padat. Podle Forex webové stránky, Bonbast.com Íránský rial zaznamenal nové minimum 138,000 vůči AMERICKÉMU dolaru včera, který monitoruje trh neoficiální.

 

USA chtějí svrhnout Teheránu surové vývozu na "Nulu".

Amerického Prezidenta Donald Trump tweeted v Květnu, že "sankce proti Íránu se oficiálně obsazení," oznámil jeho vlády je odchod z 2015 Írán jadernou dohodu. Trump je rozhodnutí znělo to umíráček na Společné Komplexní Akční Plán (PLÁNU), jako smlouva se oficiálně nazývá. Ostatní strany dohody – Rusko, zemí Evropské Unie a Čína – byli zklamaní, ale rychle znovu potvrdila svůj záměr držet uspořádání. Nicméně, lidé z Íránu, nejsou ochotni věřit jiných zemí, kteří nemusí riskovat jejich vztah s USA ve prospěch dohody.

Jako výsledek, Íránci, kteří mají již zkušenosti sankce dříve začali podepřít dolarů, které se ukázalo v měně extrémně volatilní v předchozích několika týdnů.

Vláda obrátila svůj hněv na centrální banku a ostatní ministři. V července, v čele centrální banky byl vyhozen, a podobně, na začátku srpna, ministr práce byl nucen opustit, a minulý víkend, ministr hospodářství byl vyloučen.

Vyloučení základní úředníků naznačuje, že Prezident Hasan Rúhání, mírné, ztrácí kontrolu, aby se zastánci tvrdé linie v zemi. Ali Vaez, ředitel Íránu projektu na Mezinárodní Krizové Skupiny, řekl: "Rúháního neschopnost reagovat na hospodářskou krizi s gut a štěrk byl dále izolován ho. Dokonce i jeho někdejší spojenci v parlamentu dezertují, co se domnívají, že je potápějící se loď."

Měna je podzim a ekonomické slabosti vyvolala celostátní protesty vedoucí až 25 úmrtí za posledních šest měsíců. Většina demonstrací velel řidiči nákladních automobilů, obchodníci a zemědělci.

I když vláda nedokázala ekonomicky, Rúháního soupeři mají předpokládá to jako politické selhání poukazem na skutečnost, že to byla jeho vláda, která věřila NÁS a vstoupila do roku 2015 jadernou dohodu. Většina lidí nyní zvažují otevření a jednání s NÁMI jako velký špatný odhad ze strany Teheránu.

Následující Trump oznámení, významné klienty Íránské ropy hledají jiné alternativy. V červenci, v zemi produkce klesla o 56.000 bps, porovnává s předchozím měsícem. Výstup se snížil o 150 000 barelů denně ve srovnání s Květnem, a Reuters údaje naznačují, že Íránské surové vývozu by mohly spadnout na 2,06 milionu bpd tento měsíc, se od 2.16 milionů barelů denně v červenci.

To nejhorší teprve ještě přijde, nicméně, jak BMI výzkum předpokládá 4% pokles v Íránské ekonomice. USA úředníci jsou určeny k potlačení Íránské "jaderné ambice," omezit jeho regionální vliv a uvolnit své balistické rakety program. USA admin opakovaně uvedl, že změna režimu není jejich oficiální politiky, což vyvolává otázku o Washington je konečným cílem. Jak nyní, na NÁS klade za cíl svrhnout íránský vývoz ropy na "nulu".

The Bank of America Merrill Lynch analytici varují, že ceny ropy by mohly rally prudce v prvním roce 2019, kdy sankce začínají mít vliv na celkové dodávky ropy. Do té doby, ropy se očekává, že i nadále rozsah-vázané mezi $65 a 80 dolarů za barel. Celkový scénář naznačuje, že pokles Íránského riálu začala teprve na začátku.

 

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: