Obchodní Scénáře s Ohledem Na Aktuální řecká Krize v Evropě

 
Situace v Řecku se stala spíše módní téma v poslední době, v tom smyslu, že ekonomové po celém světě a obchodníky zajímá, co by se stalo, kdyby země opustit Eurozónu.

Téma jako celek je velmi zajímavé, a před pokusem o odpověď, jeden by měl rozlišovat mezi Eurozóny a Evropské Unie. Ne všechny země, které jsou členy Evropské Unie jsou členy Eurozóny. Aby vám příklad, Spojené Království je členem Evropské Unie, ale stále používá svou vlastní měnu, Velká Británie Libra (GBP).

To bylo řečeno, Řecko má několik možností:

  1. Nejvíce logické, že výsledek je pro kompromis lze nalézt, a současná jednání přinést tolik očekávané řešení.
  2. Řecko odejde z Eurozóny, ale stále zůstává v Evropské Unii.
  3. Řecko odejde z Evropské Unie.

Jak by se Euro jako společná měna vypadat, pokud některou z výše uvedených možností se stane?

V první řadě, Euro, bude s největší pravděpodobností těšit na úlevu rally v tom smyslu, že účastníci trhu by si skutečnost, že řešení bylo nalezeno. Následky by měl vidět nižší hodnoty jako zátěž na řecké ramena nikam nevede, takže země bude stále táhnout za ostatními Evropskými protějšky po celá desetiletí.

V druhém případě je vysoce nepravděpodobné, protože, pokud Evropská Unie přijme takové řešení bude vytvořit nebezpečný precedens, že každá země v rámci Eurozóny bude vypadat jako řešení k řešení problémů kolem dluhů a společné měny. To by vyslalo silný negativní signál celkově pro Evropskou Unii, ale mohlo by být pozitivní pro Euro jako celek po spike nižší, jako Euro bez Řecka (nebo závazek) skončí být silnější.

A konečně, třetí možnost je prostě není možné. Podle smlouvy Evropská Unie je postavena, nesmí zemi opustit Unii, pokud to chce a jednomyslnost je našel. Šance na to děje jsou prakticky nulové.

V důsledku toho, že zůstáváme s nejvíce realistické scénáře, první z nich, a nedávná výměna Pan Varufakis z vyjednávacího týmu přináší pozitivní signál pro dosažení dohody v čase.

Po tom všem, čas běží a pokud Řecko účinně dojdou peníze, Euro by si řecký default,, ani věřitelé Řecka.

Nejnovější články: