Turecká Lira Se Vrhá Na Pozastavení F-35 Dodávku Náhradních Dílů

 

Turecká lira propadla o zhruba 3%, včera po NÁS pozastavena dodávka hardware týkající se F-35 stíhacích letounů nařídil Turecku a varoval proti Ankary alternativní plán na nákup ruské obranné zařízení, které by mohly vyvolat další kolo sankcí. Následující zprávy, USD/TRY pár stoupaly z nízkých 5.4579 na vysoké 5.68 před upevnění na 5.6000 úrovně.

V minulém roce, turecká lira ztratila téměř 30% vůči dolaru, především kvůli obavám ohledně centrální banky svobodu a zhoršující se vztahy s Washingtonem.

Komentuje důvodem pro slabost, Jason Tuvey, senior rozvíjejících se trzích ekonom Capital Economics, řekl: "Faktory za poslední rok měnové krize, vychovával jejich hlavy znovu."

Washington a další spojenci v NATO se obávají, že radar integrován s ruskými S-400 raketových systémů, které Turecko plánuje koupit, bude nakonec použit ke sledování F-35, což je méně schopné se vyhýbá ruských zbraní. S ohledem na tyto skutečnosti, senior americký úředník varoval, že nákup S-400 by s největší pravděpodobností vyvolat sankce. Patrick Shanahan, jednající Ministr Obrany, řekl, že očekává vyřešení problému, ale jeho názor neměl žádný pozitivní dopad na liry.

Problém je nejnovější v sérii bilaterálních sporů, zejména přes turecké hovory pro NÁS vyhostit Islámského kazatele Fethullaha Gülena, rozdíly celém Středním Východě a v Sýrii válka, a hospodářské sankce vůči Íránu.

Lira byla také čelí prodejnímu tlaku z dění v národní politice. Měnové nestability v build-up na nedělní místní volby výzvy centrální banky zrušit týdenní repo aukce; rozhodnutí, analytici věří, že "zadní vrátka" zpřísnění, což vyvolalo obavy, že centrální banka byla pod tlakem politiků, aby lomítko své referenční sazby.

V pondělí, liry klesl o téměř 2,5% proti dolar po výsledcích uvedl, že Prezident Tayyipa Erdogana akp je na kurz, aby se vzdal kontroly obou Ankaře a Istanbulu. Včera, AK strany mluvčí řekl, že má námitky proti výsledku voleb ve všech okresech v oblastech uvedených výše.

Na turecké ekonomiky, Nikolaj Markov, senior ekonom Pictet Asset Management, řekl: "lira je pod tlakem jako nyní zaměřit se zpátky na strukturální problémy turecké ekonomiky."

Prohlubující se deficit běžného účtu by mohly zvýšit finanční krize tím, že další oslabování liry, což vede k vyšší inflaci a náklady na půjčky, Markov řekl.

Markov se domnívá, že "centrální banka by měla zvýšit sazby, ale to se nestane, protože tlaku od vlády," i když AKP volební ztráty by mohly minimalizovat stres. Turecká lira se očekává, že zůstane slabý, dokud F-35 problém vyřeší mezi Tureckem a USA.

Technicky vzato, USD/TRY pár našel podporu na 5.50 úrovní a se pohybuje ve vzestupném kanálu. Momentum indikátor dosahuje nových maxim. Jako výsledek, můžeme očekávat, že liry k dalšímu oslabování vůči americkému dolaru.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: