THB Blíží 1-yr maximum vůči USD na Silný Růst HDP

 
Americký dolar byl jedním z hlavních příjemců minulý týden, když investoři tlačili na bezpečné útočiště měny. Nicméně, tam byla jedna výjimka. To byl Thajský Baht, který posílil vůči Dolar (THBUSD). Thajský Baht posílena z 35.0814 na 35.0567 vůči americkému dolaru. Zatímco mnozí obchodníci se divit, co se děje v Thajsku, aby se její měna silnější, a to z důvodů uvedených níže, jsme přesvědčeni, že trend právě teď začal.

Thajská ekonomika rostla o 0,9% v prvním čtvrtletí roku 2016, ve srovnání analytiků odhady růstu 0,8%. Národní Hospodářského a Sociálního Rozvoje Rady (NESDB) uvedl, že ekonomika rostla o 3,2% ve čtvrtletí končícím v Březnu, ve srovnání s podobným čtvrtletí roku 2015. Hlášené růst je nejsilnější zaznamenaný od roku 2013. Průzkum provedený agenturou Bloomberg předpovídali růst o 2,8% v prvním čtvrtletí.

Vojenská vláda v čele Premiér Prajuth Čan-Ocha je v současné době provádí 11 miliard dolarů (400 miliard Bahtů) za stimulační opatření. To má pozitivní vliv na ekonomiku. Jihovýchodní Asie je druhá největší ekonomika se očekává, že vidět rekordní růst HDP mezi 3% a 3,5% v roce 2016. Tam je také značná politická stabilita v zemi poté, co armáda převzala kontrolu nad zemí v roce 2014.

AMERICKÉ ekonomiky, na druhé straně, pokračuje po slabý růst. Non-farm payrolls údajů zveřejněných v první týden v červnu vyplynulo, že 38.000 pracovních míst byly přidány v Květnu proti očekávání 159,000 pracovních míst. Slabé ekonomické údaje donutily USA Fed odložit svůj plán oznámil zvýšení sazeb v červnu. V konečném důsledku to má oslabený americký dolar.

Konečně, Thajsko očekává se, že bude méně ovlivněn výsledek Brexit referendum. Země pochází méně než 3% svých příjmů z exportu, z zásilek do velké BRITÁNIE. Navíc, Thajsko skoro nic dovoz z UK. Proto, s ohledem na tyto skutečnosti, to může být argumentoval, že USDTHB pár zůstane v sestupný trend, dokud se americká ekonomika vykazuje známky silného zotavení.

Technicky vzato, USDTHB prolomil vzestupný kanál, jak je znázorněno na obrázku. MACD vytvořila bearish crossover pod nulovou linii. Můžeme tedy očekávat, že USDTHB páru další pokles na další podporu v 34.88.

Takže, Forex obchodník by měl jít short na měnovém páru v tomto bodě v čase. Stop loss může být umístěn nad 35.15. Zisk lze objednat za 34.90 úrovně.

Binární obchodník by měl vypadat pro one touch opce obchodovat v jakékoliv vhodné broker portálu. Pokud je to nutné, obchodník by měl vyjednat strike cena 34.90 nebo vyšší. Obdobně, pozbytí platnosti, v posledním týdnu července by měl být vybrán pro vybrané smlouvy.

Nejnovější články: