Zdroj Deficit A Počasí Týká Odskočit na Kafe

 
V roce 2015, káva futures byl jeden z nejhorších umělců, mezi komodity. Posilování amerického dolaru vůči měnám hlavních výrobců kávy, jako jsou Brazílie a Kolumbie, do značné míry přispěly k poklesu cen. Kromě toho, že oživení v Kolumbijské výstup po opětovnou výsadbu programu byla zahájena na začátku tohoto desetiletí a lepší počasí v Brazílii je arabica, rostoucí stát také působila jako katalyzátor sestupný trend cen.

Sestupný trend pokračoval i v lednu stejně. Na 20. ledna, 2016, cena kávy klesla na dvouleté minimum 106.74 centů za libru. Pokles cen byl tažen především poklesem Robusta ceny. Export dat, což svědčí o zvýšení kávy vývoz o 2,6% na 26,9 milionů pytlů, mezi říjnem a prosincem, 2015, také zajištěna non-recovery v ceně kávy. Pro sklizňový rok 2016/17, podle Conab, oficiální plodin úřadu Brazílie, první odhad produkce kávy v zemi, naznačuje oživení v produkci na rekordní objemy 2012/13 a 2013/14. Takže, bude káva futures pokles dále bez jakékoli podpory? Jasný obraz může být viděn pouze tehdy, když nabídky a poptávky faktory jsou analyzovány v totalitě.

Podle Mezinárodní Organizace pro Kávu, poptávka po kávová zrna se zvýšila o 40% za posledních 15 let, zatímco produkce vzrostla jen o 25%. Tak, to může být zřejmé, že výkyvy v roční produkce výstupů mít značný dopad na cenu kávy.

Suchost obavy značně ustoupily brazilské Arabica kávy-rostoucí regiony. Tak, analytici a obchodníci se domnívají, že Arabica vývoz nebude trpět. Nicméně, navzdory dobrý výnos z Vietnamu, důležitým vývozcem kávy Robusta, schodek se očekává, že globální dodávky. Důvodem je, že sucho v Espirito Santo (Brazílie), ředitele státní výroby řadu, se očekává, že pokles na výstupu méně než v loňském roce. Suché počasí v Kolumbii v důsledku El Nino a ochromující sucho v Etiopii je také očekává, že přinese dolů produkce kávových zrn.

Na trhu s kávou již zůstává v deficitu. V loňském roce (2014-2015), deficit se odhaduje 7million tašky. Pro aktuální rok (2015-2016), se očekává, že schodek bude zhruba 2,5 milionu pytlů. Přesto, že cena i nadále zůstávají pod tlakem. Je to hlavně kvůli vlivu silného dolaru na měny, komodity založené ekonomiky. Tak, jít dopředu, tam nemusí být obrovský růstový trend v ceně kávy. Ještě, deficit by scénář nedovoluje jakékoli další pokles cen.

Technicky, jak je znázorněno na obrázku níže, káva futures našli podporu v 114.90 úrovně. Hlavní odpor existuje na 120-122 úrovně.

Tak, vzhledem k tomu, 114.90 centů za libru jako rock-bottom ceny, binární možnosti obchodník může koupit call opci s Březnem konce platnosti. Realizační cenu call opce může být 120.

Nejnovější články: