Guvernér BoC Poloz – Kanada Hospodářství Zotavit v 2H 2019

 

Kanadský dolar začal oslabovat na počátku AMERICKÉ seance včera po nejnovější ekonomické údaje ukázaly, že ekonomika klesla v únoru, vzdal některé zisky v lednu. Na základě slabý zdroj, výstup analytici předpovídají ekonomický pokles v prvním čtvrtletí, což může být důvod, podtržení pro celkový pokles podnikatelské nálady v celé zemi. Dolar však nebyl schopen udržet zisky a prudce klesly, protože investoři se soustřeďují na ekonomické údaje a obchodu. Od vysoce 1.3470, páru USD/CAD klesl na minimum 1.3360 v posledních 24 hodinách.

 

Dolar nedokáže vydělávat na chudých Kanadské údaje

Údaje zveřejněné Statistiky Kanadě naznačily, že ekonomika se snížil o 0,1% v únoru, po nahrání rozšíření o 0,3% v lednu. Ekonomové předpokládají, že ekonomika poroste o 0,3%. Statistické organizace uvedla, že špatné počasí byl zodpovědný především za zklamání čísla.

Nejnovější ekonomické údaje jsou v souladu s celkovou ekonomickou situaci, což ekonomové se domnívají, že Kanadská ekonomika nemusí registrovat jakýkoli růst nebo dokonce záznam kontrakce v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2019. Odvětví-wise výkon ilustruje celkovou situaci.

Při dopravě a skladování zaznamenán 1,6% pokles, utilit zaznamenal 1.50% růst. Oba energetického a výrobního sektoru vykázala 0,1% a 0,4% pokles, resp. Těžební sektor klesl o 4.40%.

Při mluvení do Sněmovny finančního výboru, Bank of Canada (BOC) Guvernér Stephen Poloz prohlásil, že věří, že ekonomika bude opět růst v druhé polovině roku 2019. I když hospodářství čelí několika protivětru, BoC šéf věří, existuje několik příznaků, pro možné růst ve třetím a čtvrtém čtvrtletí.

"Kanadská ekonomika je v současné době čelí trochu protivítr, ale tam je dobrý důvod se domnívat, že ekonomika zrychlí v druhé polovině tohoto roku. Budeme pokračovat v hodnocení odpovídající míru akomodace měnové politiky, jako nová data dorazí. Zejména, sledujeme vývoj výdajů domácností, olej trhy a globální obchodní politiky."

Nicméně, obchodní zařízení nejsou tak jistí, jako Poloz. Za BoC průzkum, obchodní důvěra se obrátil negativní a propadla se na nejnižší úroveň od roku 2016. Analytici centrální banky stát, že ochlazení ekonomiky, globální obchod nejistoty a energetiky problémů přispívá k ponuré outlook.

Mezitím, americký dolar, který je ve fázi korekce, byl dále oslabil o silných Evropských ekonomických dat. Americký dolar index, který měří sílu dolar proti kytice měn, klesl na třetí po sobě jdoucí obchodní seance včera. Index klesl pod úroveň 98.00, signalizace, možnost dalšího sestupného trendu v příštích dnech.

Hlavní překážkou k americkému dolaru je vzestupná cesta je dvoudenní Federální Rezervní systém USA (Fed) na svém zasedání, které dnes končí. Prohlášení a tisková konference Prezidenta Jerome Powell bude následovat. Ekonomové neočekávají žádnou změnu v politice, ale trh se obává o tom, jak Powell vysvětlí rozdíl mezi stabilní ekonomické expanze a zpomalení inflace. Pokud tam je překvapení jestřábí prohlášení, dolar může nadále zůstávají slabé, a to může prospěch Kanadského dolaru uptrend.

Historický cenový graf naznačuje, že páru USD/CAD klesá poté, co čelí odporu na 1.3470 úrovně. Momentum indikátor dosahuje nových minim. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru zůstane slabá v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: