Jižní Korea 4. čtvrtletí HDP Růst Beats Odhady

 

Americký dolar ztratil půdu proti korejský won poté, co Bank of Korea, central bank of the Republic of Korea, uvedl, že země je hrubý domácí produkt vzrostl podle sezonně očištěno o 1,2% ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019. Po otevření na 1165.86, USD/KRW vzrostl na maximum 1169.54, před uzavřením v 1165.26, což představuje pokles o 0,39% v posledních 24 hodinách.

Bank of Korea je předběžný odhad HDP překonal ekonomů odhad 1% růst. Během třetího čtvrtletí ekonomika vykázala růst o 0,4% q-o-q bázi. Reálný hrubý domácí důchod (GDI) se zvýšil o 0,5% z předchozích čtvrtletí. Zejména, to byl nejpomalejší meziroční růst od roku 2009, kdy se ekonomika rozšířila o pouhých 0.8% uprostřed celosvětové úvěrové krize.

Ma Tieying, ekonom DBS, poukázal na to, že opatření přijatá vládou aids hospodářský růst. Ma Tieying řekl, "high-frekvence ukazatelů včetně maloobchodu a prodeje nemovitostí, spotřebitelská důvěra a služeb výstup ukázaly významné zlepšení ve čtvrtém čtvrtletí, pomáhal vlády a centrální banky, fiskální a měnová stimulační opatření."

Soukromá spotřeba se zvýšila o 0,7%, stejně jako výdaje na zboží dlouhodobé spotřeby (např. motorová vozidla) a služby (např. rekreace, jídlo a kultura) vzrostly mírně. Vládní spotřeba se zvýšila o 2,6% v důsledku zvýšení nákladů na zboží a dávek zdravotní péče. Stavební investice vzrostly o 6,3%, tažen robustní stavby. Zařízení investice vzrostly o 1,5%, především díky růstu investic do strojů, například, výrobu polovodičů hardware.

Vývoz klesl o 0,1%, hlavně kvůli poklesu přepravní služby, vyrovnání růstu do strojního zařízení. Dovoz zůstal beze změny ve srovnání s předchozí čtvrtletí. Výdaje rezidentských domácností poklesly navzdory zvýšení dovozu motorových vozidel.

Lesnictví, zemědělství a rybolovu vzrostly o 2,2%, vedl o zvýšení výnosů plodin a produkce rybolovu. Výroba zvýšila o 1,6%, především díky nárůstu stroje a hardware. Elektřiny, plynu a vody rozšířena o 3,9%, nárůst spotřeby energie.

Na ročním základě, jihokorejská ekonomika rozšířila o 2,2% ve čtvrtém čtvrtletí a předčil očekáváním ekonomů na 2% růst. Za celý rok 2019, Jižní Korea HDP vzrostl o 2% y-o-y základ.

Skutečné GDI (Hrubý Domácí Příjmy) poklesly o 0,4%. Jako obchodní podmínky se zhoršily v důsledku faktorů, jako je pokles v polovodičových ceny, skutečné GDI klesla pod reálného HDP.

Proti Číně zpomalení, které postihlo počítačových čipů zásilky, Jižní korejská vláda představila další $5 miliard měnové stimulační plán. Iniciativa byla podpořena Bank of Korea prostřednictvím dvou sazeb, jeden v červenci a říjnu.

Technicky je měnový pár nadále rozsah-vázané mezi 1175 a 1155. Smíšené ekonomické údaje se předpokládá zachovat stávající rozsah vázán pohyb USD/KRW pár.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: