De Beers Hlásí Prudký Pokles Prodej Diamantů

 

De Beers, největší dodavatel nebroušené a neleštěné diamanty hodnotou a dceřiná společnost Anglo-American PLC (OTC: NGLOY, LSE: AAL.LN), odhalil v úterý, že příjmy z prodeje surových diamantů klesla ve druhém cyklu roku. Společnost však poukázal na to, že existují známky obrácení jako Indický diamant řezání a leštění průmyslu začaly re-skladování. Po tomto oznámení, akcie Anglo-American PLC přišel o většinu svých zisků z dříve v průběhu obchodní seance uzavřel na $13.34, a to až $0,01 nebo 0,08% z předchozího blízko.

 

De Beers se snaží udržet lesk na diamanty

Nadnárodní těžební společnost působící od Johannesburg, Jižní Afrika a Spojené Království se obvykle provádí deset prodejních akcí každý rok. Společnost prodává konkrétní diamanty na téměř 80 jeho ruka-vybral klientů na akcích, přezdívaná 'památky v Gaborone', kromě aukcí.

Společnost sdělila, že generovaný 490 mil $ve své druhé prodej 2019, což signalizuje slabý začátek roku. Předchozí (první) prodej přinesl $500 milionů. Zejména, a to i příjmy v prvních prodej 2019 byly nižší než předchozí prodej. Přesně, společnost si uvědomil, $617million, $553 milionů a $563 milionů, respektive, ve druhém prodejní akce od roku 2016. Příjmy generované v druhé prodejní akce v letošním roce byl nejnižší od společnosti začala zveřejňovat data v roce 2016. Zatím pro tento rok, hodnota hrubý diamant prodeje je $990 milionů. To je poprvé, co společnost celkové tržby klesly pod $1 miliarda mark v prvních dvou akcí ročně po celém světě je největším producentem platiny začala uvolňovat údaje o prodeji.

V roce 2018, De Beers zaznamenal prodeje ve výši $5.39 miliardy dolarů pro surové diamanty. To se porovnává s $5.31 miliard dolarů v hodnotě diamantů v roce 2017. Společnost vyrábí 35.30 milionu karátů v roce 2018, až 6% na meziroční bázi.

De Beers CEO, Bruce Sekáček, řekl: "Poptávka po surových diamantů zůstává konzistentní v průběhu druhého prodejního cyklu roku 2019. Zatímco celková poptávka po nižší hodnoty surových diamantů zůstává utlumený, viděli jsme nárůst poptávky z Indie jako továrny begin k obnově."

Sekáček dále řekl: "V druhé polovině [2018], levného segmentu výrobků se dostal pod značný tlak v důsledku slabé poptávky a přebytek dostupnosti, rychlému znehodnocení rupie a snížení bankovního financování v závodu."

Zejména, v roce 2018 výroční zpráva, Sekáček se zmínil o problémy, kterým čelí mírně nižší (low) hodnota diamantový segment. Sekáček vysvětlil důvod, proč za problém, kterým čelí nízké hodnoty diamantového segmentu. Vysvětlil, že v polovině segmentu diamantového průmyslu, který zahrnuje řezání a leštění, vyžaduje značné množství peněz na provoz. Diamanty musí být koupil za peníze, pracovní náklady musí být řízeny, a pak čeká období pro platby, které mají být propuštěn šperky obchodníků/prodejců, kteří jsou stále více se rozhodnou platit za diamanty po dokončení prodeje konečnému zákazníkovi.

Dalším důvodem pro problém, kterému čelí nízké hodnoty diamant segment je, že výroba diamantů dosáhl své nejvyšší v posledních čtyřech letech, s Kanadou to Gahcho Kué důl dosáhl své maximální kapacity. De Beers se domnívá, že do uzavření tohoto dolu Argyle v Austrálii v nadcházejících letech omezit dostupnost malé (nízké hodnoty) diamanty a obnovit rovnováhu na trhu s diamanty.

Tak, podle Sekáček, "To mělo za následek přebytek low-ceny broušených diamantů na konci roku, což vede k nižší prodeje na začátku roku 2019."

Komentuje pokles prodeje, analytik RBC Capital Markets, Tyler Broda řekl: "Dnešní výsledek ukazuje, že k obnově po sezónně zaneprázdněn Vánoční období má chladnou, a prodeje jsou zatím obrysu dobře pod předchozím období. Na trhu je stále v procesu vyvažování po pop dodávky z menší doly z 2017-18, i když s Rio je nižší hodnota dolu Argyle přichází offline v příštích několika letech, to by mělo pomoci k obnovení rovnováhy."

Pokud jde o dopad na celkovou ziskovost, Broda, řekl: "z hlediska dopadu na Anglo, tam je potenciál, že se drží zpátky tržby z nižší hodnotu diamantů, což by znamenalo, že ziskovost by nutně být jak ovlivněn, ale tohle je jasně pozitivní znamení. Očekáváme, že De Beers vyrábět výši 1,4 miliardy eur EBITDA z celkem $bn 10.5 na úroveň produktu nebo 13% ze skupiny."

Proto, pokles prodeje se očekává, že k poškození cena akcií Anglo American PLC.

Historický cenový graf ukazuje odpor na skladě v 13 úrovních. Navíc, stochastický oscilátor je také v překoupené oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat, že akcie se pohybovat dolů v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: