Čínský Vývoz se Propadl o 17,2% v lednu-únoru Období

 

Na offshore trhu, Čínský jüan ztratil 0,3% do obchodu na 6.9053 dolar jako data publikovaná v zemi Generální Správa Cel je uvedeno prudký pokles vývozu od ledna do února. Jako země se potýká s COVID-19 virus (koronavirus onemocnění), ekonomové se obávají, že oživení není nikde poblíž. Po otevření na 6.95170, USD/CNY pár klesla na minimum 6.94775 před couvací dosáhnout vysoké 6.95230.

Čínský vývoz klesly v lednu-únoru období, a to především v důsledku negativního dopadu na koronavirus ohniska. Tak daleko, více než 3000 lidí přišlo o život v smrtící koronavirus ohniska. Vývozy byly také ovlivněny rozšířené Lunární Nový Rok svátky, který vážil na dodavatelské řetězce a obecné obchodní činnosti. Podle statistické organizace vývozu klesla o 17,2% y-o-y, v lednu a únoru na $292.4 miliard. To je nejvýraznější pokles od února roku 2019, kdy na zemi obchodní vztahy s USA zhoršily.

Zejména vývoz zaznamenán 7,9% y-o-y růst v prosinci. Ekonomové očekávali pokles o 16,2%. Podobně, dovoz klesl o 4% na $299.5 miliardy dolarů, poklesla z 16,5% nárůst v prosinci. Ekonomové očekávali dovozu pokles o 16,1%.

Minulý měsíc Čínské úřady uvedly, že údaje za leden a únor by být kombinovány.

Jako výsledek, obchodní deficit dosáhl $7.09$, ve srovnání s ekonomů očekává přebytek ve výši $38.80 miliard.

Vývoz do USA spadl o 27,7% v lednu a únoru na $43 miliard, zhoršení z 12,5% pokles zaznamenaný v prosinci. Dovoz z USA vzrostly o 2,5% na 17,6 mld$. Země však stále zaznamenán 25,4 mld $přebytek obchodu s USA.

Iris Pang, ING ekonom, se domníval, že prudké oživení se nepředpokládá. Nicméně, Pang očekává, zdravotnické zásobování vývoz z Číny se zvýší v Březnu. "I když neočekáváme, že V-tvaru oživení ve výrobě a vývozu v Březnu, jsme přesvědčeni, že Čína nebude přijímat další dary od zbytku světa. Téměř opak, očekáváme, že Čína vyvážet nějaké lékařské zásoby do jiných zemí, které potřebují pomoc v boji koronavirus."

The economist dále očekává, že Čína, aby rekordní přebytek obchodní bilance v Březnu, přes nahrávání negativní růst na roční bázi. Ekonomické údaje vydané minulý měsíc uvedl, že země výroby záznam rekordně nízká. Dokonce i non-výrobní činnost propadla.

Julian Evans-Pritchard, analytik společnosti Capital Economics', je uvedeno, že kombinace lednu a únoru údajů vyplývá, že "zveřejněné tempo růstu nebude plně odrážet rozsah, v nedávné slabost."

Xu Xiaochun, ekonom Moody ' s Analytics, se domníval, že zpomalení bude pravděpodobně pokračovat i v Březnu stejně.

"High-frequency data, jako jsou uhlí a spotřeby energie, stejně jako metro použití, naznačují, že pracovníci jsou stále pomalu vrací do práce."

Xu uvedl, že ohniska v jiných částech světa (Evropa a Jižní Korea) by také bránit čínský vývoz, protože poptávka bude i nadále pomalý.

Technicky vzato, USD/CNY pár našel podporu na 6.9478. Další menší odpor je očekávali pouze u 6.9600. Proto očekáváme, že yuan oslabit dále proti dolar.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: