Německá podnikatelská Důvěra Skoky na 4-Měsíční maximum

 

Eurodollar vzrostl vůči jenu včera po Německu Ifo (Institut pro Ekonomický Výzkum) uvádí čtyři-měsíční maximum podnikatelské důvěry v listopadu, což signalizuje mírný hospodářský růst v posledním čtvrtletí kalendářního roku. EUR/JPY měnové páry uptrend byl také podporovaný revizi směrem dolů z Japonska růst Mezinárodního Měnového Fondu. Z nízké 119.75, EUR/JPY páru zaznamenán vysoký 120.10 v posledních 24 hodinách.

Na index podnikatelské důvěry se zvýšil na 95 v listopadu, od 94.70 v říjnu. Čtení bylo v souladu s očekávání. Institut uvedl, že německá ekonomika je signalizace síly. Nejsilnější ekonomika eurozóny, je pravděpodobné, že rozšířit o 0,2% ve 4Q 2019. Carsten Brzeski, ekonom ING, se domníval, že index Ifo naznačuje, že ekonomika, a přesněji, výrobní sektor, mohl být ve fázi dna, ale rychlý obrat neočekává.

Ralph Solveen, ekonom Commerzbank, se domníval, že průzkum se zvyšuje přesvědčení, že v Německu ekonomika vstoupí do hluboké recese. Nicméně, podle Solveen, neexistují žádné náznaky o konci současné stagnace.

Průzkum ukázal, že současná situace index mírně zvýšil 97,9, z 97.8 minulý měsíc, ale minul ekonomové předpověď 98. Společnosti byly také méně pesimistická než v říjnu. Index očekávání vzrostl na 92.1, z 91,6 na předchozí měsíc.

Zrcadlení slabé současná situace index podnikatelské prostředí ve zpracovatelském průmyslu klesl v listopadu. Nicméně, obchodní scénář, ve službách zlepšil. To dává náznak, že podnikání bude docela dobré tuto nadcházející sezónu dovolených. Naopak, obchodní klima ve stavebnictví mírně klesla jako podniky byly méně spokojen, a očekávání byla více utlumená.

V jiných zprávách, Mezinárodní Měnový Fond srazila výhled růstu pro Japonsko a navrhl vládě, aby přijala fiskální politiku, která zálohuje krátkodobý růst. To je třetí revize směrem dolů v roce 2019.

Výkonný Ředitel MMF Kristaliny Georgievové: "Fiskální politika by měla být podpůrná k ochraně krátkodobého růstu a podporovat inflační impuls. Mimo short-run, jasný závazek dlouhodobé fiskální udržitelnosti je nezbytné."

Podle závěrečného prohlášení 2019 Článku IV misi do Japonska, HDP se očekává zvýšení o 0,8% v roce 2019, o stupeň nižší než dřívější odhad 0,9%. Pro rok 2020, růst reálného HDP se předpokládá pokles na 0,5%, vnější poptávka je stále pomalý, což způsobuje slabost v exportně orientovaných investic.

I přes stagnující hospodářský růst, inflace spotřebitelských cen se prognózy pohybovat se pomalu. Nicméně, bude i nadále zůstat pod Bank of Japan 2% cíl.

MMF dále uvedl, že BoJ by měl pokračovat v akomodativní politiky v zájmu posílení ekonomické expanze, zatímco rostoucí inflační tlak.

Věřitel také navrhl zvýšení dph na 15% do roku 2030 a na 20% do roku 2050. Kromě toho, MMF doporučuje zvýšit daň z kapitálových výnosů na 30% od roku 2022. Lepší-než-očekávaný Ifo hospodářských údajů z Německa se očekává, že držet euro optimistický v krátkodobém horizontu.

Komentuje předpověď MMF, Hiroshi Miyazaki, senior ekonom Mitsubishi UFJ Morgan Stanley, řekl: "MMF komentáře přidat podporu pro Abeho fiskální politiky. Chce to rychlý a výrazný stimul v případě, že je hospodářské zpomalení, po prodeji zvýšení daní stejně jako stávající veřejné výdaje vrcholy."

Historický cenový graf naznačuje, že EUR/JPY se měnový pár má značnou podporu na 119.75 úrovně. Další rezistence se předpokládá pouze v 120.70 úrovně. Navíc, stochastický oscilátor je z medvědí zóně a je vzestupně. Proto můžeme očekávat na měnovém páru rally v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: