Turecká Lira Klesá, Protože Míra Inflace Přepětí 24.5%

 

Turecko je měna oslabila nad šest-k-a-dolaru, v porovnání s těsně pod čtyři-k-a-dolaru před rokem, poté, co data ukázala, že inflace stoupla za šestý měsíc po sobě na nejvyšší čtení v 15 letech jako zhoršující se ekonomická krize pokračuje, aby cena zboží pod tlak. Turecká lira se vzdal téměř 40% své hodnoty v roce 2018 poté, co Prezident Recep Tayyip Erdogan vzal jeho místo v kanceláři.

 

Turecké inflace a problémy s USA

Pokračující souboj mezi Ankara a Washington v průběhu uvěznění Andrew Brunson, Americký pastor uvězněn v roce 2016 na neprokázané obvinění z terorismu a utajení činnosti, vyvolaly ekonomické problémy v zemi.

Poté, co spojenci v NATO pokusy zdarma Brunson byly neúspěšné, Bílý Dům administrativa zdvojnásobil převažující dovozní cla na turecké oceli a hliníku, zatímco uvedení sankce na úředníky. Brunson je právník uvedl, že on požádal o propuštění z domácího vězení, podle zprávy agentury Reuters. Další soudní jednání je naplánováno na říjen 12. Sankce vyvolaly propad turecké liry desetiletí nízké úrovni.

Centrální banky světa, je 17. největší ekonomika vykázala 24.5% nárůst inflace v září ve srovnání s předchozím rokem. Ekonomové očekávali zvýšení o 21,1%. O měsíc dříve, inflace stoupala na 18%.

Střety mezi centrální bankou a vládou týrané liry v letošním roce. Na začátku září, centrální banka prochodil výpůjční náklady tím, 625 bazických bodů na 24%, a to navzdory kritice ze strany Erdogana. Prezident podporuje neortodoxní nápady, jako jsou sekání ceny srazit inflaci. Navíc, on často se pokusil ovlivnit rozhodnutí o měnové politice, a proto, že z těchto důvodů, turecká Lira je jeden z nejhorších-provádění měn roku.

Berat Albayrak, Turecko pokladny a ministr financí a Erdogana syn-in-law, pokračuje na vině rostoucí inflace na vnějších faktorech. On také vyjádřil názor, že problém by slábnout v listopadu. Při mluvení na místní zpravodajský kanál, Berat Albayrak řekl: "současný trend bude přerušeno v říjnu."

I přes zpomalení ekonomické aktivity a silně zní prohlášení Erdogana, analytici se domnívají, že centrální banka bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb.

Inan Demir, senior rozvíjejících se trzích ekonom společnosti Nomura, řekl: "uvěřili Jsme v to jsou silné argumenty, ale myslíme si, že nejsou dostatečně vyvrátit případě na výlet."

I nedávné zvýšení sazeb udělal trochu posílit Lira a je proto očekává, že zůstane slabý i v následujících měsících.

Dolar, naopak, se ukázalo, extrémně býčí vůči měnám rozvinutých a rozvíjejících se ekonomik. S Fedu Powell tvrdí, více sazeb v nadcházejících měsících, dolar je pouze očekává, že k dalšímu posílení.

Technicky vzato, USDTRY pár se pohybuje ve vzestupném kanálu, jak je znázorněno na obrázku níže. Měnový pár má také získala firma podporu v 6.14 úrovně. Další rezistence se očekává, že pouze v 6: 30 úrovní, a jako výsledek, můžeme očekávat, že USDTRY pár zůstat makléřského v krátkodobém horizontu.

 

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: