Smíšená Ekonomická Data Drží Kanadský Dolar Rozsah Vázán

 

Kanadský dolar se semkl proti americkému dolaru a ostatními vrstevníky v pátek na zadní straně robustní pracovních míst zpráva. Nicméně, slabost v energetický trh a globální ekonomické zpomalení omezené zisky Kanadského dolaru. Tam byl také zprávu, která říká, že nedostatek řádné rámec politiky v USA je také odrazovat od podnikání, investice v Kanadě. Kromě toho, obavy o zpomalení trhu s bydlením jsou také srážkové Kanadský dolar z tvorby významné zisky proti jeho vrstevníci.

 

Pracovních míst zpráva spouští nákup loonie

Podle Statistics Canada, domácí ekonomika přidáno 66,800 čistých nových pracovních míst v lednu, řízený soukromým sektorem. Poslední pracovní síly, zpráva zjistila, že míra nezaměstnanosti krok za krokem až 0,2% m-o-m na 5,8% více lidí hledali lepší příležitosti ve srovnání s prosincem. Analytici očekávali zisk 8000 pracovních míst a míra nezaměstnanosti 5,7%.

Soukromý sektor registrovaný nejvíce značné zisky, se službami přidání 99,200 pozice. Největší ztráty byly zaznamenány zboží-odvětví vyrábějící (32,300 pracovních míst).

Statistiky organizace také uvedla, že průměrná hodinová růst mezd činil 1,8% y-o-y základ pro trvalé pracovníků, což představuje nárůst o 0,3% z předchozího měsíce, je čtení 1,5%. Zejména, oznámil, čísla jsou stále nižší než 3,9% růstu mezd bylo oznámeno v Květnu 2018.

V komentáři na zprávu pracovních míst, Andrew Kelvin, senior sazby stratégové v TD Securities, řekl: "myslím, že to dělá zdůraznit, že pro všechny doom a temnot na trhu, Kanadská ekonomika je v hrozném místě v několika odvětvích. Mimo energetické hospodářství, věci jsou docela robustní."

Později ten den, Ivey Index Nákupních Manažerů (PMI), který měří měsíc-nad-měsíc změn v hospodářské činnosti, jak byly zveřejněny výborem nákupních manažerů z celé Kanady, uvedený pokles dodávek dodavatelů. Ivey PMI klesl na 54.7 v lednu, od 59.7 v prosinci. Ekonomové očekávali čtení 56. To je nejslabší čtení od září 2018. Konkrétně, index zaměstnanosti klesl na 51,8 z 54.0 v prosinci, zatímco dodavatel dodávky index smluvně 41.7 z 43.8. Číslo nad 50 znamená expanzi a naopak.

V trhu s energií, ropy, nejvyšší exportní příjmy činná pro Kanadu, pokračovala klouzat jako West Texas Intermediate (WTI) futures (Březen smlouvy) uzavřel na $52.63 barel. Surové ztratil 5% minulý týden, s tím, že zisky letos zatím ponořením se pod 14%.

V projevu na zahraničních rezerv na setkání ekonomů ve Washingtonu, D. C, Timothy Lane, náměstek guvernéra Bank of Canada se domníval, že pokles v podnikatelské investice, slabé ceny ropy a změkčování trhu s bydlením, kromě amerických úrokových sazeb, se používaly tlak na Kanadský dolar. Nicméně, náměstek guvernér se domnívá, že loonie je slabost, by mohlo pomoci v prevenci ekonomice od oslabení další.

V komentáři o stavu Kanadské ekonomiky, řekl Lane: "V loňském roce došlo k důležité změně v relativní výkonnosti obou ekonomik, a to navzdory skutečnosti, že Kanadská ekonomika je obecně v dobré místo."

Pokud jde o nejistotu v rámci politiky v USA, řekl Lane: "Ale nejistota o NÁS obchodní politiky drží zpátky Kanadské investice podniků pod to, co naše silné ekonomické fundamenty naznačují."

Protože Kanada je vyvážející zemi, která se spoléhá především na komodity stimulovat ekonomiku, loonie odráží globální růst obavy. Velký Bílý Sever by být výrazně ovlivněny tím, že další globální zpomalení. Nicméně, v tomto bodě, smíšené ekonomické údaje se očekává, že držet Kanadský dolar rozsah vázán v krátkodobém horizontu.

Technicky, páru USD/CAD se začala pohybovat směrem nahoru po testování úroveň podpory na 1.3080. Na indikátoru stochastic stoupá z medvědí zóně. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru rally v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: