Freeport se Odprodeje 51% v Dolu Grasberg v Indonésii

 

Svět je největší veřejně obchodované mědi těžaře Freeport-Mcmoran Inc (NYSE: FCX) oznámila houpačka k zisku ve fiskálním roce 2017 ve druhém čtvrtletí. Že vzal sdílet ceny na $15.71 v srpnu. Nicméně, akcie ztratila o $2 tak daleko, aby uzavřel na $14.18 včera. Hlavním důvodem poklesu je nové těžební pravidla Indonésie, která hrozila ukončit mědi soustředit se vývoz společnosti. Nicméně, po letech vyjednávání, společnost dosáhla dohodu s indonéskou vládou. Freeport-Mcmoran se musí vzdát svého většinového podílu ve společnosti, podle podepsané dohody. Nicméně, jak je popsáno níže, společnost bude i nadále těžit ze silné dlouhodobý výhled poptávky po mědi. Proto očekáváme, že býčí zvrat v ceně akcie na týden dopředu.

Phoenix, Arizona-založené Freeport-McMoran zaznamenán Q2 2017 příjmy ve výši 3.711 miliard, ve srovnání s $3.334 miliardy ve stejném období fiskálního roku 2016.

Majitel dolu Grasberg vykázala čistý zisk ve výši 268 milionů, nebo $0.18 na akcii, v 2Q17. V porovnání s čistou ztrátou ve výši 479 milionů, nebo $0.38 na akcii, v 2Q16. Bez poplatků, non-GAAP zisk byl 241 milionů dolarů, nebo $0.17 na akcii, ve srovnání s non-GAAP čistá ztráta ve výši $27 milionů, nebo $0.02 na akcii, ve stejném období loňského roku.

Freeport je stávající 30-letý kontrakt vyprší v roce 2021. Tak, proběhla jednání na základě naléhavé. Zejména, společnost byla v jednání s Indonéskou vládou od roku 2009. Během jednání, Indonéské vlády požadoval Freeport přijmout nové předpisy, nebo čelit zákaz vývozu mědi koncentrátu. Podle nových předpisů, Freeport musel vzdát svého rozhodčího práva, a platit poplatky a daně podle nové struktury. Ještě důležitější je, Freeport by měl prodat 51% podíl ve své dceřiné Indonéské. Horník již prodal 9.36% podíl Indonéské vlády. Takže, s cílem pokračovat v těžbě v Indonésii, Freeport se měla zbavit další 41.64%.

Vzhledem k robustní výhled pro měď, Freeport, souhlasil prodat 51% podíl ve své dceřiné Indonéské PT Freeport Indonesia (PT-FI). Téměř 25% z Freeport produkce mědi je z dolu Grasberg.

Indonéská vláda následovala a nechá Freeport pokračovat v těžební činnosti. Kromě toho, Freeport je nyní povoleno používat pro 10-leté prodloužení, za 2021, k jeho Grasberg moje licence. Indonéské Energie a Nerostných Zdrojů Ministr Ignasius Jonan uvedl, že Freeport můžete požádat o druhé prodloužení licence před 2031. Horník plánuje postavit druhou huť v Indonésii. Freeport uvedl, že to by investovat mezi $17 miliard a 20 miliard $v Grasberg přes 2031.

Po odprodeji, Freeport by ještě udržet kontrolu nad operací a správy. Tak, v podstatě, akcie se očekává, že zisk v krátkodobém horizontu.

Akcie Freeport-McMoran začal uptrend, po testování supportu na 13.85. Dále bullishness je potvrzeno crossover stochastický oscilátor nad čtení ze dne 20. Můžeme tedy očekávat, že zásoby dosáhnou, nebo dokonce zlomit nad další úroveň rezistence 15.20.

Investice do opce by nám umožnily získat z aktuálního uptrendu. Budeme investovat pouze tehdy, pokud naše binární broker nabízí smlouvy platné pro týden. Navíc, populace by mělo být obchodování v blízkosti $14 v NYSE.

Disclaimer: obchodování analýzy nabízené zde je naše stanovisko. Není k dispozici jako obchodní poradenství, pouze údaj o své obchodní plán. Nemůžeme zaručit úspěch a povzbuzujeme obchodníci začlenit silný money management strategie k omezení ztrát. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: