Libra Zůstává Slabá jako BoE Připravuje pro snížení Sazeb

 
Navzdory hlasovat pro odchod z EU, UK ekonomika hrál dobře v druhém čtvrtletí. Spotřebitelské výdaje se zvýšily, což vedlo k růstu HDP ve výši 2,2% y-o-y ve druhém čtvrtletí. Dokonce i obchodní deficit se snížil v červenci. Nicméně, to nebylo dost pro Libru zastavit posuvné proti Kiwi dolar. Ve skutečnosti, někteří účastníci trhu obviňoval algoritmické obchodování za snímek. V případě Nového Zélandu, spekulanti očekávali RBNZ (Royal Bank of New Zealand) oznámit snížení sazeb na konci zasedání měnové politiky, která se konala minulý čtvrtek. Očekávání byla založena na skutečnosti, že centrální banka již dříve vyjádřil své obavy o novozélandský dolar je vysoký směnný kurz, což dokazuje, škodlivé pro vývoz. Nicméně, RBNZ nedělal žádné změny stávajícího referenční sazba ve výši 2%. Proto, z důvodů uvedených níže, očekáváme, že GBPNZD pár klesat.

Nejnovější Fonterra dairy aukce viděl, že cena mléčných výrobků vzroste o 1,7% na $2,975 za tunu. Mléčné výrobky jsou hlavní vývozní příjmy činná na Novém Zélandu, a jako takový, růst cen mléčných výrobků se očekává, že k udržení silné měny.

Neochota RBNZ snížila úrokové sazby také pomáhá posílení novozélandského dolaru. Do určité míry můžeme tvrdit, že RBNZ doufal, že pro zvýšení sazeb Fedu, protože by automaticky oslabení novozélandského dolaru. Nicméně, to se nestalo.

Nový Zéland také viděl značný příliv finančních prostředků od příjezdu turistů. Statistiky Nový Zéland oznámil, že v srpnu, turistické příjezdy vzrostly o 9% na 221,181.

V BRITÁNII inflační data oznámila na 13. září byly pod očekáváním. Spotřebitelské ceny vzrostly o 0,6% v srpnu, zatímco trh očekával nárůst o 0,7%. Sezónně očištěné údaje o trhu práce ukázala, že počet lidí zaměstnaných ve čtvrtletí, které skončilo v červenci zvýšil o 1% na meziroční bázi. Nicméně, analytici tvrdí, že data předchází Brexit referendum a skutečný účinek může být vidět pouze v nadcházejících údaje o zaměstnanosti pro aktuální čtvrtletí. Výbor pro měnovou politiku setkání se konalo v září také uvedeno, že BoE je připravena snížit úrokové sazby v listopadu. Tak, v podstatě, GBPNZD je připraven pro pokles v nadcházejících týdnech.

Na GBPNZD dvojice čelí odporu na 1.7950. Sub-graf obsahující stochastický oscilátor indikuje pravděpodobný sestupný trend měnového páru. Můžeme tedy očekávat, že měnový pár klesá.

Vzhledem k medvědí pohled, krátké pozice může být užíván v blízkosti 1.7950 v GBPNZD pár. Chránit účet, ze by vznikly obrovské ztráty, stop loss by měl být umístěn nad 1.8040. Krátké pozice mohou být zahrnuty, když dvojice spadá do o 1.7660.

Nejnovější články: