Rand se Změní Vzestupnou jako Komodity Obnovit

 
V Březnu 2015, jihoafrické turistické nést 10,000 Rand v USA by dostal o $813. Na druhou stranu, stejné cestovatel obdrží pouze o $646 dnes. To odráží odpisy o 20% v minulém roce. Poptávka po bezpečné útočiště měny, expozice vůči komoditám, Čína zpomalení, vnitřní problémy a celkově negativní sentiment vůči rozvíjející se ekonomiky vedlo k vzestupu USDZAR dvojice v minulosti jeden rok. Nicméně, události posledních dvou měsíců naznačují, že trend se pomalu ale jistě zvrátit ve prospěch jihoafrický Rand.

Za prvé, země je čistým dovozcem ropy. To znamená, že nízká cena ropy pokračuje posun obchodní bilance v Jižní Africe prospěch. I když finanční služby přispívají většina z Jižní Afriky příjmy, stále, země je závislá na těžební sektor, který přispívá 8,3% HDP. Nízké ceny komodit způsobil značné škody na kurz Rand. Na druhé straně, devalvace Rand se vyvážely poměrně konkurenceschopné. Kromě toho, že oživení cen komodit, v posledních dvou měsících, vedl k lepší realizaci exportních příjmů stejně.

Na 17. Března, 2016, Centrální Banka (South African Reserve Bank – SARB) zvýšila úrokové sazby o 25 bazických bodů na 7%. Úrokové sazby zůstávají nad míru inflace. To znamená, že reálné úrokové sazby jsou v pozitivní zóně. Centrální banka má dostatek devizových rezerv o 45.75 miliard bránit Rand, pokud je to nutné. Míra nezaměstnanosti se snížila z 25,5% a ve třetím čtvrtletí na 24,5% ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2015. Na y-o-y základ, HDP vzrostl o 0,6% ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2015 a pohodlně přešel přes očekávání analytiků o 0,4% růst. Tak zásadně, můžeme očekávat, že USDZAR dvojice dále klesat.

Technicky vzato, USDZAR páru se nepodařilo přes odpor v 16.01 i po třech pokusech. Za druhé, pár prolomil vzestupný kanál. Tedy, s ohledem na scénář, to je imperativ, že měnový pár bude klesat v příštích několika týdnech.

Tak, forex obchodník by měl mít krátkou pozici v 15.50 úrovně v USDZAR pár. Stop loss pro krátké pozice by měly být umístěny nad 16.00. Cílová cena pro krátký vstup je 14.60. Obchod nese velmi dobrý riziko pro odměna poměr asi 1:10.

Binární možnosti obchodník by měl koupit one touch opce smlouvy s cílovou úroveň blízko 15.00 úrovně. Datum vypršení platnosti v posledním dubnovém týdnu by být ideální pro smlouvu.

Nejnovější články: