Švédská Centrální Banka Drží Úrokové Sazby

 

Švédská centrální banka ponechala referenční úrokovou sazbu beze změny včera, citující slabý růst a okolí-cíl inflace. Nicméně, Riksbank potvrdil zvýšení sazeb ve druhé polovině roku 2019 a dále. I přesto, že rozhodnutí bylo na očekávané linky, švédskou korunu oslabila vůči euru, jak je centrální banka navrhl opatrnost ohledně budoucího zvyšování sazeb. Riksbank prochodil úrokové sazby neočekávaně v prosinci, s odkazem na silné ekonomické aktivity. EUR/SEK pár shromáždil z nízké 10.3980 na vysoké 10.4437 v posledních 24 hodinách.

 

Švédská centrální banka rozhodne pro obezřetné měnové politiky

Prohlášení vydané Riksbank odhalila, že její Výkonná Rada rozhodla ponechat repo sazbu beze změny v pásmu od -0,25%, setkání s očekáváním ekonomů. V prosinci roku 2018, centrální banka nečekaně oznámila 25 bazických bodů zvýšení, první od července 2011. Na začátku roku 2015, referenční úrokové sazby ve Švédsku vstoupil do záporných hodnot.

V prosinci trampovat bylo rozhodnuto o dílčí hlasování jako Náměstek Hejtmana Per Jansson byla proti repo sazeb. Upustil od účasti v únoru politika zasedání z osobních důvodů.

V návaznosti na rozhodnutí držet úrokové sazby ve včerejším zasedání Riksbank vydala následující prohlášení o výhledu: "silné ekonomické aktivity a rostoucí tlak na snižování nákladů jak ve Švédsku, tak v zahraničí tím, že podmínky jsou dobré pro inflaci zůstávají v blízkosti cíle v nadcházejících letech. Tento výhled se nezměnil ve velkém rozsahu od prosince."

Centrální banka dále uvedla, že měnová politika musí postupovat s opatrností. Kromě toho, Riksbank srazila odhad růstu pro rok 2019, na 1,3% z 1,5% v prosinci vydáno. Pro rok 2020, centrální banka očekává růst o 1,9%, pokles z 2% předpověděl dříve.

Na rok 2019, centrální banka očekává, že míra inflace ve výši 2%, a to až 0,1% z 1,9% předpokládané výše. Prognózy 1,8% pro rok 2020 bylo ponecháno beze změny.

Riksbank se zmínil, že zvýšení úrokových sazeb bude i nadále v pomalém paktu po plánované zvýšení v druhé polovině roku 2019. Centrální banka odhaduje, dvě zvýšení sazeb o 25 bazických bodů každý rok.

Riksbank řekl: "Nicméně, tam je nejistota ohledně vývoje v zahraničí a sílu domácí poptávky."

Banka očekává, že repo sazba se obrátit pozitivní pouze v roce 2020 znovu. V roce 2021, centrální banka očekává, že repo sazba na úrovni 0,8%. Konečně, centrální banka trvala na tom, že opatření "v rámci bydlení a daňové politiky, aby se minimalizovalo riziko spojené s vysokým zadlužením domácností ve švédsku."

S ohledem na zpomalení v Evropě, Brexit nejistoty a US-Čína obchodní spor, někteří analytici se domnívají, že další zvýšení sazeb se nestane v letošním roce, ve skutečnosti, mnoho z nich pocit, že dvě zvýšení sazeb za rok, není možné v současné situaci.

Nordea ekonom Torbjorn Isaksson, řekl: "To je velmi nejisté, zda ECB bude výlet ... takže to může trvat dlouhou dobu, než Riksbank túry sazby znovu."

Proto, opatrné prohlášení Riksbank očekává se, že udržet korun slabá v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, EUR/SEK se odrazil od supportu na 10.26. Indikátor hybnost je také dosažení nových maxim. Kromě toho, měnový pár, který se také pohybuje ve vzestupném kanálu. Jako výsledek, můžeme očekávat, že EUR/SEK dvojice pro pohyb nahoru v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: