Yen posiluje na Neočekávané Zvýšení Spotřebitelských Výdajů

 

Japonský jen získává mírně proti své protějšky dnes, po nové ekonomické údaje vydané minulý pátek, naznačuje, že ekonomika země je pochodovat vpřed stabilně. Nicméně, Mezinárodní Měnový Fond (MMF) zveřejnil zprávu, která navrhl, Tokyo vyhnout brát vítězství jako samozřejmost.

 

Výdaje domácností a varování MMF

Statistiky Bureau of Japan oznámila, že výdaje domácností se zvýšily o 2,8% v srpnu, překonal ekonomů očekávání 0,1% poklesu a zaznamenal druhý po sobě jdoucí měsíce zisky, což je nejrychlejší roční tempo od roku 2015 jako klienti používají jejich značnou letní firemní bonusy ke koupi různé zboží.

Zpřísnění na trhu práce umožnila Japonské spotřebitele, ke zvýšení jejich výdajů, což je velmi důležité pro Japonskou ekonomiku jako účet služby pro téměř polovinu ekonomické aktivity. S rostoucí domácí poptávky, ekonomové říkají, že by to mohlo negovat pravděpodobné negativní dopady na americko-Čínské obchodní války a přírodní katastrofy, k nimž došlo letos v létě.

V další ekonomické údaje, Ministerstvo Vnitřních Záležitostí a Komunikace (METI) uvedl, že průmyslová výroba vzrostla o 0,7% v srpnu, první nárůst produkce za čtyři měsíce. Ministerstvo rovněž předpovídá, že výkon se zvýší o 2,7% a 1,7% v září a říjnu, respektive.

Nárůst spotřebitelských výdajů v rozporu s Bank of Japan (BOJ) výsledky průzkumu o tři měsíce dříve, což je uvedeno pesimismus mezi domácností, pokud jde o ekonomiku.

Tam je další důvod pro jenu, obchodníci, být optimistický. Washington a Tokio zahájily s obchodních jednání, což je dobrá zpráva jak Donald Trump varoval minulý měsíc, že americko-Japonské vztahy by mohly být v pro hrbolaté jízdě, jakmile se "jsem se jim říct, kolik budou muset zaplatit." V současné době, Bílý Dům navrhl 25% cla na automobily, a dvě třetiny přebytek obchodní bilance Japonska s USA je v důsledku automobilové vývoz.

Mezitím, MMF uvedl, že Japonsko rozhodně potřebuje generální opravu svých hospodářských politik. I přesto, že ekonomika se vrátila na cestu růstu, to je ještě velmi pomalu. Navíc země se potýká s nízkou inflací a stárnutí populace.

Christine Lagarde, prezidentka MMF, navrhl, že Japonsko se "nový pohled" na Abenomika, přezdívka pro ekonomické iniciativy Premiér Šinzó Abe.

Christine Lagardeová řekl, "Jsme přesvědčeni, že to bude vyžadovat revizi politiky. Základní principy podle našeho názoru jsou stále platné, ale musí být rozšířena, trvalé a zrychlil."

MMF vydal růstu výhled pro Japonsko 1,1% v roce 2018 a 0,9% v roce 2019.

Oba jenu a Švýcarskému franku jsou považovány za bezpečné útočiště aktiva. Nicméně, jen je podstatně silnější proti franku vzhledem k úrokové diferenciály že prospěch jenu. Zatímco Bank of Japan ukázal sklon k utahování měnové politiky v nedávných politických jednání, je naopak v případě Švýcarské Národní Banky (SNB), který se domnívá, že frank, jako nadhodnocené.

Během politických setkání se konalo týden před, SNB zachována jeho negativní úroková míra 0,75%, zatímco říká, že to bude intervenovat na trhu, pokud je to nutné, aby oslabit frank dále.

SNB uvedeno: "frank výrazně posílil, proti hlavním měnám, stejně jako vůči měnám rozvíjejících se trhů. Švýcarský frank je vysoce ceněn, a situace na devizovém trhu je stále křehké."

Proto, v zásadě, japonský jen posiluje vůči franku.

Technicky vzato, CHFJPY dvojice vytvořila dvojitý vrchol, jak je znázorněno na obrázku níže. Další významnou podporu pro měnový pár existuje pouze na 113.10. Jako výsledek, můžeme očekávat, že měny dále klesat.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: