Google Kupuje Wearables Společnost Fitbit pro $2.1 miliardy kč

 

Google holdingové společnosti Alphabet Inc (Nasdaq: GOOG) oznámila v pátek, že to je získávání Fitbit (NYSE: FIT), wearables společnosti, v dohodu v hodnotě přibližně $2.10 $ nebo $7.35 na akcii. Převzetí jámy Google proti tech gigant Apple ve fitness sledování domény. Po zprávách, že Google uzavřel v pátek na $1,273.74, a to až $13.63 nebo 1.08% z předchozího blízko, zatímco Fitbit skončil obchodování na $7.14, a to až $0.96 nebo 15.53% z předchozího dne.

Akvizice navazuje zprávy Reuters z minulého pondělí, odhalující, že Google mateřská společnost Alphabet byl v jednání převzít Fitbit. Při oznámení akvizice prostřednictvím blogu, Google SVP zařízení a služby, Rick Osterloh uvedl, že Fitbit akvizice je "příležitost investovat i více Nosit v OS, stejně jako zavedení Vyrobeny pomocí Google, nositelná zařízení na trh." Akvizice se předpokládá, že bude dokončena někdy v příštím roce, s výhradou akcionářů a regulačních orgánů. Po akvizici, Fitbit přijde pod záštitou Google.

Fitbit generální ŘEDITEL James Parku vypracoval na tom, jak společnost je blízko k dosažení své vize a výhody pobytu pod Google. Park řekl: "před Více než 12 lety, jsme si stanovili smělý společnosti vize – aby se všichni na světě zdravější. Dnes, jsem neuvěřitelně pyšný na to, co jsme dosáhli na cestě k dosažení tohoto cíle. Jsme si vybudovali důvěryhodnou značku, která podporuje více než 28 milionů aktivních uživatelů po celém světě, kteří se spoléhají na naše výrobky, žít zdravější, aktivnější život. Google je ideálním společníkem na předem naše poslání. S Google zdroje a globální platforma, Fitbit budou moci s cílem urychlit inovace v oblasti wearables kategorie, měřítko rychleji, a aby zdraví ještě více přístupné pro každého. Nemohl jsem být více nadšený pro to, co leží před námi."

Zejména, může to být nejlepší cesta vpřed pro Fitbit, který čelí silné konkurenci ze likes Xiaomi, Huawei a Apple. Čínské firmy nabízejí podobné produkty za levné ceny. Společnost je také zjišťují, že je obtížné, aby se nájezdy v smartwatch domény, a pravděpodobnost, panující nad Apple, který nabízí pokročilé funkce, je prakticky nulová. Produkty Apple také přišel s výhodou snadné integrace s ostatními gadgets. Do konce roku 2018, Apple již získal zhruba 50% světové smartwatch trhu z hlediska dodává objem, podle Strategy Analytics. Obávající se další ztrátě podílu na trhu, Fitbit již snížila svůj výhled pro rok 2019 v jeho červenci čtvrtletí zisk zpráva. Fitbit uznala, že nově zahájila lehké hodinky není daří podle očekávání.

Google nevyrábí smartwatches. Na druhou stranu, obří vyhledávače je v současné době licencování jeho Opotřebení operační systém firmy jako Fosilní. Ve skutečnosti, Google šel do té míry, včetně duševního vlastnictví z Fosilních za $40 milionů v lednu 2019. Proto, Google vidí hodnotu v Fitbit. Převzetím Fitbit, Google bude mít své ruce na cenné duševní vlastnictví Fitbit v podobě zdraví-související údaje. Google zatím nemá podařilo učinit významný dopad na wearables trhu.

Kromě toho Google měl jasně uvedeno, že "okolní počítače" je jeho hardware strategie. To znamená, že uživatelé budou mít žádné problémy v přístupu k jeho službám kdekoliv. Získání Fitbit umožní Google, aby odpovídaly Apple v oblasti zdraví a fitness domény. K dosažení cíle, společnost najala David Feinberg, ex-CEO Geisinger Zdraví, posílit jeho zdraví-péče strategie.

Fitbit, který viděl její akcie ztrácejí více než 80% hodnoty od svého IPO v roce 2015, získá přístup k Google je příkladné softwarové schopnosti, které umožní společnosti zlepšit výkon jeho smartwatches, jako je například Versa. Google bude také být schopen pomoci Fitbit v dosažení lepší integrace softwaru s operačním systémem Android gadgets. Proto, akvizice se očekává, že držet skladem Google, a co je důležitější, že Fitbit optimistický v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, akciový prolomil nad klíčovou rezistenci na 1167. Navíc, stochastický oscilátor je také v býčí oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat rally, aby i nadále v blízkosti horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: