Jenu Až Na Globální Ekonomické Nestability A Nejistoty

 

Japonský jen zaznamenal jeho 1-1/2 roku, vysoká proti dolar, protože investoři zvýšil sázky, že Japonská měna mohla posílit dále v případě delší obchodní války mezi USA a Čínou. Na měnových trzích také zaznamenán nízký objem obchodování z důvodu dovolené v Singapuru a Japonsku. Od vysoce 105.58, páru USD/JPY se snížil na minimum 105.05 v posledních 24 hodinách.

V pátek Prezidenta Donald Trump prohlásil, že nebyl v postavení, aby vstoupit do dohody s Čínou a dokonce zpochybnil další kolo jednání se bude konat v září. Komentáře vytvořili dojem, že americký dolar bude nadále zůstane slabý v důsledku pokračující obchodní válka. Samozřejmě, jenu, vnímány jako bezpečné útočiště měny, začal přibírat na obavy ohledně globálního ekonomického zpomalení.

Komentuje síla jenu, John Marley, senior měnový poradce na FX risk management specialist, SmartCurrencyBusiness, řekl, že "Pokračující sílu v jenu je ještě další signál posun v sentiment vůči americkému dolaru, které by mohly začít oslabovat brzy, a to zejména pokud se obavy o "intervenci", stát se více oprávněné."

Mezitím Goldman Sachs sestupně revidoval růst HDP USA počasí, zatímco varování o zanedbatelné šance na smírné dohody o obchodu mezi USA a Čínou před 2020 prezidentských voleb. Investiční bankovnictví behemoth také uvedl, že rizika recese zvyšuje.

Goldman Sachs řekl, "Celkově jsme zvýšili náš odhad růstu dopad na obchodní válku."

Peking minulý týden nechá svou měnu, jüan, oslabit vůči dolar, opatření k vyrovnání zvýšení dovozního cla na zboží dosažením pobřeží USA. Yuan je slabost má dát Asijské měny pod tlakem, zatímco posílení jenu. Investoři se i nadále vykazují větší chuť na Japonské vládní dluhopisy poté, co Čína dovolil jüan oslabit pod 7 za dolar.

Analytici, spekulanti a investoři se obávají, že američtí představitelé by se mohl pokusit oslabit dolar v reakci na Čínské taktiky, aby negovat dopad dovozního cla výlet do USA. Čínská centrální banka, Čínská lidová Banka (PBOC), také odůvodnit svůj postoj tím, že jüan posílil o téměř 20% v průběhu posledních dvou desetiletí. Čínská centrální banka postavení má dále vystupňoval napětí mezi USA a Čínou.

Zvýraznění nárůstu volatility na světových finančních trzích, Esther Reichelt, Commerzbank měnový stratég vysvětlil důvod posílení jenu. "Ukazatele rizik a globální trhy se staly více nejistá a jenu odráží tyto obavy, a bezpečné útočiště, úkryty, jako je japonský jen a Švýcarský frank by měl nadále těžit."

Obvykle, hedgeové fondy půjčit jen a používat to, aby fond spekulativní sázky jinými druhy aktiv. Současná situace se jim odpočinout krátké pozice na jenu, tlačí Japonské měny do vzestupné trajektorii.

V nejbližších dnech, bude trh pozorně sledovat Federální Rezervní systém USA výročním sympoziu v Jackson Hole, které je naplánováno později v tomto týdnu, pro signály na budoucí vývoj referenční úrokové sazby. Jak nyní, měnové trhy očekávají 60 bazických bodů snížení sazeb od Fedu do konce roku 2019.

Proto můžeme očekávat, že jenu nadále vzestupnou proti dolar v krátkodobém horizontu.

Technicky, páru USD/JPY se nepodařilo zůstat nad úroveň rezistence 108.60. Další hlavní podpora se očekává, že pouze v 101.75 úrovně. Indikátor RSI se také pohybuje pod čtení 50. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru se pohybují dolů v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: