Silné Inflační Výhled Posiluje Novozélandský Dolar

 
Lepší, než se očekávalo údaje o zaměstnanosti pohonem na Nový Zéland dolar vůči dolar se v prvním týdnu února. Na páru NZDUSD se také dostal podporu z nečekané zvýšení velkoobchodní zásoby v USA. Od 7. února, pár NZDUSD získal o 200 pipů na obchod, na 0.7350. Očekáváme, že rally v páru NZDUSD se i nadále z důvodů uvedených níže.

V posledních mléčné dražby prováděné na Novém Zélandu, průměrné světové ceny mléka a mléčných výrobků vzrostly o 5,9% na $3,553 za tunu. To byl třetí po sobě jdoucí nárůst cen na světovém mléčné aukce. Dále, sušené plnotučné mléko cena, která určuje výplaty pro zemědělce, se zvýšil o 7,6% na $3,226 za tunu. To je nejvyšší zaznamenaná cena v osmi měsících.

V komentáři k růstu cen, Massey University, ředitel inovací v podnikání a strategii Profesor Hamish Gow řekl: "Máme nedostatek na trhu v současné době, jedná se o standardní sezónní výzvu, že máme každý rok v únoru, kdy produkce mléka klesá v Evropě a Severní Americe. Nový Zéland, jsme měli suché léto, výroba je trochu dál, než by obvykle být... Všechny ty kombinovat a tlačit ceny nahoru."

Kromě zvýšení cen mléka a mléčných výrobků, poslední inflační zpráva o průzkumu zveřejněných RBNZ (Reserve Bank of New Zealand) je také posílení novozélandského dolaru. Zpráva o průzkumu vyplývá, že existuje značný nárůst v počtu podniků, které se očekává, že inflace vzroste v příštích letech.

Annette Beacher, šéf Asijsko-Pacifické makro stratég TD Securities, řekl, "Také, 5y a 10r inflační očekávání na 2,09% a 2.05%, respektive podporu RBNZ zobrazení minulý týden, že dlouhodobá inflační očekávání nadále ukotvena na 2%'."

Zpráva o inflační očekávání pro příští dva roky byl na základě průzkumu z 100 spotřebitelů. Většina spotřebitelé očekávají, že inflace vzroste na 2% v roce 2018 a kříž nad tuto úroveň v roce 2019.

Zatímco inflační výhled a mléčné údaje posiluje Kiwi dolar, americký dolar oslabuje a to především na navrhované nepohnula pro rok 2018.

Navrhovaný rozpočet, vydané Úřadem pro Řízení a Rozpočet, obsahuje závazek zvýšit výdaje, které budou dále prohlubovat schodek amerického rozpočtu. Forex trhy reagovaly negativně na tento plán v důsledku dvou důvodů. Za prvé, na trhu má jen malá naděje, že rozpočet projde. Za druhé, rozpočtový schodek se očekává, že výrazně zpomalit ekonomiku v budoucnu.

Na trhu bude jistě reagovat pozitivně, pokud jsou peníze vynakládány na správném oblastech, které přinese zrychlení hospodářského růstu. To může být na paměti, že během AMERICKÉ Prezidentské volby, Trump kampaň za zvýšení výdajů na infrastrukturu. Rozpočet plán, který by měl vyčlenit finanční prostředky na rozvoj infrastruktury by bylo pozitivní pro americký dolar. Nicméně, trh neočekává žádné významné hospodářského růstu od navrhovaný rozpočet plán, který povede k dalšímu rozšíření fiskálního deficitu. Proto, americký dolar je oslabena plánu rozpočtu.

Na ekonomické frontě, commerce department oznámila pokles maloobchodních tržeb v lednu. Na m-o-m základ, maloobchodní tržby poklesly o 0,3% oproti očekávání trhu o 0,2% růst. V prosinci, růst maloobchodních tržeb byl beze změny z předchozího měsíce. Podobně, jádrové maloobchodní tržby růst zůstal nezměněn v lednu, po 0,1% růstu v předchozím měsíci. Analytici očekávali jádrové maloobchodní tržby růst o 0,5%. Spotřebitelské výdaje je hlavním tahounem AMERICKÉ ekonomiky a aktuální čtvrtletí se začal pokles v síle. Zejména, maloobchodní prodej zaznamenal 3,8% roční růst ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017. Fakta uvedeno výše, podporuje rally v páru NZDUSD.

Na páru NZDUSD se tvoří obrácené hlavy a ramen vzor, jak je znázorněno na obrázku níže. On balance volume je také roste. Proto očekáváme pokračování převládající trend v páru NZDUSD.

Jak vydělat z aktuální rally, plánujeme otevřít dlouhou pozici v blízkosti 0.7340. Aby se minimalizovalo riziko, příkaz stop loss bude umístěn pod 0.7210. Budeme také objednat k účetní zisk na 0.7560.

Navíc, můžeme také nákup call opce s naší přebytku. Nicméně, opční smlouvy, které nabízí binární makléř by měl být platný do 23. února. Na páru NZDUSD by mělo být obchodování v blízkosti 0.7340 na spotovém trhu.

Disclaimer: obchodování analýzy nabízené zde je naše stanovisko. Není k dispozici jako obchodní poradenství, pouze údaj o své obchodní plán. Nemůžeme zaručit úspěch a povzbuzujeme obchodníci začlenit silný money management strategie k omezení ztrát. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: