Turecká Centrální Banka Oznamuje 625bp zvýšení Sazeb

 

Turecká centrální banka (CBRT) šokoval trh s 6.25% zvýšení v zájmu (one-week repo) sazbu, která opustí zemi je úroková sazba 24% – up od 17.75%. Turecko, který byl plácl s dovozní clo ve výši 25% a 50% na hliníku a oceli, respektive do USA, i nadále čelí vážné hospodářské krizi. Směnný kurz liry v poslední době propadla na historické minimum jako inflace dosáhla nejvyšší úroveň za 15 let. Obsahují inflace, ekonomové byli naznačuje, že centrální banka se stala realistické sazeb a zlikvidujte země je Prezident Erdogan je pokračující poptávka po nižší úrokovou sazbu.

 

Turecká centrální banka reaguje pozitivně na ekonomů návrh

Turecká centrální banka má přijít, musíte pochopit, že obsahují inflace, která zvýšila úrokové sazby na nejvyšší známku, protože Erdogan se kormidla před 15 lety. Rozhodnutí bylo přijato na Výboru pro Měnovou Politiku, vedl o Guvernéra centrální banky Murat Cetinkaya. S oznámením, že centrální banka má vzepřel Prezidentovi opakované poptávky pro nižší výpůjční náklady. Průzkum, který provedla agentura Bloomberg, uvedl, že ekonomové hledali zvýšení úrokových sazeb o 325 bazických bodů. Oznámila zvýšení, téměř dvojnásobek očekávání ekonomů, vyvolala demonstrace v tureckých lirách. Na měnovém trhu byla pořízena překvapení, protože Erdogan měl definovanými vyšší úrokové sazby jako "nástroj vykořisťování" jen pár hodin předtím, než byla oznámena.

Turecká lira posílila k 6.13 úrovní, v návaznosti na oznámení, až z 6.74 úrovních den předtím, než proti americkému dolaru.

Na CBRT oznámení ukazuje, že Prezident ztrácí svou přilnavost na centrální bance, nebo, že míra centrální banky je nezávislost je významnější, než se původně představovali.

Prohlášení, které doprovází zvýšení sazeb také uvedl, že centrální banka je připravena zavést další utahování měnové politiky, pokud je to nutné. Banka také ukázal, že bude udržovat vysoké úrokové sazby, dokud inflace je pod kontrolou. Větší-než-očekávaný výlet naznačuje dlouhodobou stabilitu pro lira.

Komentoval zvýšení sazeb, Tim Ash z Bluebay Asset Management LLC, řekl: "Skvělé rozhodnutí je o to obtížnější tím obrovský tlak na centrální banku od Erdogana. Turci jen sami dali šanci držet lira a obnovit důvěru trhu."

Stejně tak Justin Nízké, analytik LiveForex řekl, "To je jistě dost, aby uklidnit některé nervy, kterým čelí lira. Větší otázkou nyní bude, pokud se centrální banka může udržet svou nezávislost ve světle Erdogan připomínky dříve v den?"

Erdogan vydal rozkaz včera, nutit vypořádání smlouvy mezi dvěma subjekty pomocí pouze lira. Úřední Věstník označuje pravidlo se vztahuje na všechny smlouvy týkající se majetku, dopravy, nemovitostí, finanční leasing a ostatní druhy produktů a služeb.

Hulusi Belgu, šéf turecké nákupní centra asociace investorů, uvedl, že opatření by mělo za následek "totální chaos" a je docela možné realizovat v rámci navrhovaného časového rámce. Dále uvedl, že odvětví nemovitostí má dluh přes 15 miliard dolarů a že téměř 70% všech smluv týkající se nákupních centrech byly oceněny v mezinárodních měn.

Obchodníci by si měli uvědomit, že všechny zpětně získané prostředky by měly být použity, aby se jít krátké nebo účetní zisk v tureckých lirách, dokud ekonomika vykazuje známky zlepšení. Technicky, historický cenový graf naznačuje, že USDTRY pár je stále v uptrendu. Hybnost je stále silná, zatímco měnový pár pokračuje v pohybu ve vzestupném kanálu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: