Novartis Beats 2q Odhady, Potvrzuje FY18 Prodej

 

Farmaceutická společnost Novartis AG (NYSE: NVS) zisk a snadno překonal očekávání příjmů, kdy je hlášeno 2018 fiskální výsledky za druhé čtvrtletí včera. Cosentyx a Entresto drogy byly odhaleny jako hlavním tahounem růstu ve druhém čtvrtletí. Společnost také zopakovala své fiskální 2018 výhled. Na základě informací uvedených níže, očekáváme, že akcie společnosti Novartis, který uzavřel středeční obchodní seanci na $80.96, zůstat optimistický v krátkodobém horizontu.

Švýcarský lék maker hlášeny 2Q18 čisté tržby ve výši $13.16 miliard, a to až 7% z $12.24 miliard v loňském roce. Na konstantní měnové bázi, čisté tržby vzrostly o 5% z předchozího období. Čistý zisk vyletěl na $7.77$, nebo $3.34 na akcii, v posledních čtvrtletí, od $1,98 miliardy, nebo $0.84 na akcii, před rokem období. Základní čistý zisk byl $3.01 $ nebo $1.29 podíl ve druhém čtvrtletí roku 2018, ve srovnání s $2,87 miliardy nebo $1,22 na akcii ve stejném čtvrtletí roku 2017. V průměru, analytici z Wall Street očekává, že Novartis, aby po zisku $1.27 podíl na tržbách $12.94$.

Během čtvrtletí společnost vykázala obrovský zisk z prodeje svého podílu v GSK consumer healthcare joint venture. To byl jeden z hlavních důvodů pro nárůst 2Q18 zisk. Z 13 miliard dolarů příjmů v Q2 2018, $5.70 miliard přispěli podíl na prodej.

Alcon, oční jednotka Novartis fungoval dobře. Během čtvrtletí, které skončilo v červnu 2018, Alcon byly tržby $1.82$, až 5% y-o-y na konstantní měnové bázi. Zejména, Novartis je v současné době pracuje na spin off oko zařízení podnikání.

Prodej inovativních léčiv vzrostl o 8% na $8.88$. Nicméně, Sandoz čisté tržby poklesly o 2% y-o-y $2.50 $ v Q2 2018. V USA, droga cena klesla o 9%. Nicméně, to byl posun o 7% nárůst v objemu. Kromě NÁS, čisté tržby vzrostly o 5%.

Růst společnosti během čtvrtletí byl tažen Cosentyx, Tafinlar + Mekinist, Entresto, Promacta/Revolade, Kisqali, Lutathera, přípravek Jakavi a Kymriah, jakož i Biofarmaceutika a Rozvíjejících se Růstových Trzích.

Výkon těchto léků je následující:

Cosentyx – $701 milionů, a to až 40% na y-o-y základ

Entresto – $239 milionů eur, nárůst o 113% z minulého roku

Promacta/Revolade – $292 milionů, což představuje nárůst o 38% na y-o-y základ

Tafinlar + Mekinist – 284 milionů dolarů, vzrostly o 28% oproti předchozímu roku

Kisqali – 59 milionů dolarů v 2Q18. Prodej i nadále zlepšovat v USA. Droga byla také zahájena v některé ze zemí EU. Očekává se, že dále popohnat růst

Přípravek Jakavi – $239 milionů eur, což představuje nárůst o 24% oproti loňskému ano

Lutathera – 24 milionů dolarů. Lék, který byl nedávno zahájen v USA, vykazuje známky dalšího pokroku.

Kymriah – 16 milionů dolarů. Lék získal schválení FDA v Květnu 2018 pro léčbu relapsu dospělé DLBCL pacientů.

Biopharmaceuticals – $363 milionů, což představuje nárůst o 34% na meziroční bázi. Růst byl tažen především Rixathon (rituximab) a Erelzi (etanercept) v Evropě a Zarxio v USA.

Těšíme se, že společnost nadále očekává, že nízké až střední jednociferný růst tržeb v FY18. Základní provozní zisk se očekává růst střední až vysoká-jedna číslice. Potvrzení je významný v tom smyslu, že společnost zastavila plány na zvýšení ceny drog jako americký Prezident Trump pracuje se na nové zdravotní péči, modrý tisk. Novartis také upravila svůj výhled prodeje na Alcon nahoru mid-single digit růstu. Proto, silné čtvrtletní výsledky, působivý výkon Cosentyx a Entresto, a potvrzení FY18 růst tržeb outlook se očekává, že držet akcie býčí v příštích dnech.

Historický cenový graf ukazuje, že zásoby prolomil rezistenci na 80. Této úrovni se očekává, že působí jako podpora. Navíc, populace je také obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr. Oba MACD a Chaikin money flow ukazatele je v pozitivní oblasti a roste. Proto očekáváme, že akcie v krátkodobém horizontu.

Těžit z uptrend, plánujeme investovat v call opce, která je platná pro období jednoho týdne. Můžeme použít naše přebytky prostředků na nákup smlouvy pouze tehdy, pokud je skladem obchodování v blízkosti 80 dolarů.

Disclaimer: obchodování analýzy nabízené zde je naše stanovisko. Není k dispozici jako obchodní poradenství, pouze údaj o své obchodní plán. Nemůžeme zaručit úspěch a povzbuzujeme obchodníci začlenit silný money management strategie k omezení ztrát. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: